Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons

המורים המנהיגים בבית הספר יסודי ד' באעבלין, הנמצאים בשנה הראשונה בתכנית אתגרים לפיתוח מנהיגות ביניים בחברה הערבית, יצאו השנה לדרך אתגרית במיוחד.

נוכח הקורונה ולמרות הקשיים המורים המנהיגים צברו כלים ומיומנויות חשובות לחיזוק האפקטיביות הצוותית והובלת שינוי מהותי בשגרות בית הספר.

ברכות לצוות המורים בהובלת המנהל, מר מוחמד חג'אג'רה, שדחף בכל כוחו להעצמת אנשיו בתקופה כל כך אתגרית, למנהל הפסג"ה מר נדים ג'בור ולמנחה שלנו אבי כהן שמוביל את תכנית אתגרים בבית הספר.
... קראו עודפחות

המורים המנהיגים בבית הספר יסודי ד באעבלין, הנמצאים בשנה הראשונה בתכנית אתגרים לפיתוח מנהיגות ביניים בחברה הערבית, יצאו השנה לדרך אתגרית במיוחד. נוכח הקורונה ולמרות הקשיים המורים המנהיגים צברו כלים ומיומנויות חשובות לחיזוק האפקטיביות הצוותית והובלת שינוי מהותי בשגרות בית הספר. ברכות לצוות המורים בהובלת המנהל, מר מוחמד חגאגרה, שדחף בכל כוחו להעצמת אנשיו בתקופה כל כך אתגרית, למנהל הפסגה מר נדים גבור ולמנחה שלנו אבי כהן שמוביל את תכנית אתגרים בבית הספר.Image attachmentImage attachment

הגב בפייסבוק 605425379549203_3170822766342772

כל הכבוד אבי על ההובלה ויישר כוח!

אליפות

עודכן בתאריך 18/06/20

פסיפס הרצאות- למידה ומוטיבציה

צוות המורים המנהיגים בבית הספר חט"ב שעב, המסיימים בימים אלו את השנה השלישית בתכנית אתגרים להעצמת מנהיגות ביניים, חנך חדר בריחה רב תחומי בבית הספר.

במהלך השנה הובילו המורים המנהיגים תהליך מלא משלב הרעיון ודרך פיתוח חידות יצירתיות ותשתית מתאימה לפעילות חווייתית עבור התלמידים בתחומי מתמטיקה, מדעים, שפה ואומנות.

כל כך משמח לראות את התפתחות המנהיגותית של צוות המורים ואת התוצר המרשים שהם הגיעו אליו בהובלת מוחמד סעדה, ששילב בהקמה את תלמידי החינוך המיוחד.

תודה רבה למנהלת הפסג"ה, גברת אזהאר דיאב, למנהל בית הספר חט"ב שעב, מר חאלד הדהוד, לצוות המורים המנהיגים: אבדח פדאא, ושאחי רים, חלאילה כאותר, חמאדה אירינה, טאהא מגדי, סעדה מוחמד, עאבד רנה, סעדה רנין ועפאף קדאח וכמובן למנחה שלנו שי לן שליווה את בית הספר.
... קראו עודפחות

הגב בפייסבוק 605425379549203_3143140589110990

Shay Lan נהדר שאתה!!! עם לב ענק ומקצועיות מדהימה. זכו בך!

כל הכבוד ויישר כוח גם לכם, גם למנחה וגם לרונן איציק שמרכז את התכנית הזו במקצועיות לכל אורכה.

שמעו סיפור...

לפני יומיים התפוצץ לי הגלגל באמצע נסיעה בכביש החוף. לא נסעתי מהר מדי ולשמחתי האוטו לא הגיב בצורה דרמטית אלא רק רמז לי שכדאי לעצור בהקדם. מצד שני, המכוניות הדוהרות סביבי רמזו לי שזה לא המקום לעצור... למזלי כמה מאות מטרים משם הייתה תחנת דלק אז זחלתי לאיטי לתוך התחנה, מצאתי מקום נוח להחלפת צמיג, לקחתי אוויר ויצאתי למשימה.

ממרום גילי כבר החלפתי גלגל או שניים בעבר כך שהנוהל היה די ברור. הוצאתי את הצמיג הרזרבי, הוצאתי את הג'ק ושאר העזרים, פתחתי את ברגי הגלגל המפונצ'ר ובעזרת הג'ק הרמתי את האוטו לאוויר. בשלב הזה הייתי כל כך מרוצה מעצמי שהסתכלתי על השעון והחמאתי לעצמי שכל הפעולות הללו נמשכו רק 4 דקות! "עוד 5 דקות אני עף מפה" חשבתי לעצמי, כבר תכננתי איך אני מספר לכולם שכמו איזה גיבור מסרט פעולה תוך פחות מעשר דקות כבר המשכתי בדרכי ליעד כמתוכנן.

אבל החיים, כמו החיים, מעניינים יותר ולא נותנים לסרטים שלנו לשבש את המורכבות שלפעמים קיימת במציאות, ובאופן מפתיע הגלגל פשוט לא יצא. משכתי ודחפתי קצת יותר חזק והגלגל לא יצא. כעבור כמה דקות מצאתי את עצמי יושב ובוהה בגלגל. הייתי אומר שהוא בהה בי חזרה אבל זה סתם לטובת הסיפור... ואז עבר שם איש חביב ושאל אותי אם אני צריך עזרה.

התלבטתי. התלבטתי כי בדרך כלל אני נוהג לענות באופן אוטומטי שאני מסתדר אבל המבט טוב הלב שהיה בעיניו עזר לי לשנות דפוס ואמרתי: "הגלגל לא יוצא". האיש הנחמד הצטרף ויחד התחלנו למשוך, ולדחוף ולבעוט בגלגל ולפתע הצטרף בחור חביב נוסף וגם הוא נתן עצות ועזר למשוך ולדחוף. כמו בסיפור על אליעזר והגזר גם כאן, הגלגל לא יצא. עמדנו שלושתנו ובהינו בגלגל. חצי שעה כבר עברה וברור שסיפור גבורה מרשים כבר לא יהיה פה... כמעט מיואש בעטתי בצידו הימני של הגלגל ולפתע שמענו רעש קטן של משהו זז, מיד בעטתי בצידו השמאלי, ואז בימני, ובשמאלי וראה איזה פלא, משיכה קטנה של כל השלושה יחד והגלגל יצא. חיוכים, מרפקי קורונה מונפים לאוויר ותוך שתי דקות גלגל רזרבי הותקן, גלגל ישן נזרק לבגאז' וזהו. נגמר.


ישנו משפט אירי חמוד שאני מאוד אוהב: "לפעמים גם בעיטה בישבן מזיזה אותנו צעד קדימה" והאמת שככה בדיוק הרגשתי.

תוך כדי נסיעה חשבתי על כל מני מסרים סמויים וגלויים שעלו מהפנצ'ר הזה:

- איך אני מתמודד עם המקרים בהם המציאות, שלא בשליטתי, פוגשת את החלומות והתכנונים שלי.
- אתה לא כזה גיבור כמו שאתה חושב, וזה כנראה בסדר שאתה אנושי כמו כולם.
- פנצ'ר מאפשר, ולפעמים מחייב, לתכנן מסלול מחדש (ליום, לשבוע, לקריירה וכו').
- כמה טוב שיש אנשים כל כך טובים באמצע הדרך (תזכור להיות האיש הזה מדי פעם).
- גם בזמן פנצ'ר אל תשכח להתבונן היטב על המציאות והסיטואציה, אולי תגלה שם משהו מעניין או הזדמנות חדשה.
- וכמובן, סע עכשיו לפנצ'ריה כדי לתקן את הגלגל לקראת העתיד.

האמת שגם הקורונה היא סוג של פנצ'ר כזה, אז אפשר לקרוא עכשיו שוב את הרשימה אבל דרך הפריזמה הזו.

זה באמת לא פשוט להיות איש חינוך במציאות התנודתית הזו. מנהלים, מורים וכל אנשי הצוות החינוכי נדרשים להפגין יכולת התמודדות ויכולת הסתגלות למצבים שמשתנים במהירות עצומה מעכשיו לעכשיו. אבל, זו גם הזדמנות נדירה שלנו ללמד את הדור הצעיר איך מתמודדים עם סיטואציות מורכבות שכאלה.

הילדים שלנו אולי ילמדו בתקופה הזו קצת פחות היסטוריה, ספרות, ומתמטיקה אבל הם ילמדו וירכשו הרבה מאוד כלים שישמשו אותם בחייהם הבוגרים. ואת מרבית הכלים הם ילמדו דרך הדוגמה האישית שאנחנו מציגים להם. הם ילמדו מתוך התבוננות מודעת ולא מודעת על הדרך בה אנו, אנשי החינוך וההורים מגיבים, מסתגלים ומתמודדים עם הקשיים והאתגרים ועל הדרך בה תיווכנו עבורם את היכולת הנפלאה הזו להישאר בתנועה, להסתגל ולא להתרפק על הקבוע והמובן מאליו.


כמובן שגם אנחנו, בפסיפס, מתמודדים עם המצב החדש וביצענו התאמה להעברת המפגשים שלנו במסגרת תכניות “להגיע לפסגת האוורסט” להקניית מיומנויות למידה ו “הכל בראש (ובלב)" להקניית מיומנויות רגשיות, חברתיות, ומיומנויות תקשורת - ללמידה אינטראקטיבית מרחוק וגם רעננו את המפגשים להעברה מיטבית בכיתה וכל זה במקביל לפיתוח תהליכי פיתוח מקצועיים מקוונים למורים וסגלי הוראה לקראת שנת הלימודים הבאה.


ואסיים במשפט יפה של איש העסקים האמריקאי ג'ים רוהן "אל תחפש פחות בעיות בחיים, חפש יותר מיומנות ופתרונות". וכרגע, למצוא פתרונות זה מה שיש לנו ובשפע.

אגב, 2 מבצעים מעניינים שיש לנו עכשיו שאולי יעניינו אותכם:
- כבר מתחילים להריח את כיתה א' באוויר... - אנחנו מציעים עכשיו את הספר "חמוטל ואלישע עולים לכיתה א'" ב 25 ש"ח!! זה ספר מעולה לילדים ולהורים לקראת המעבר המרגש לכיתה א' - לא לשכוח לרשום את קוד הקופון: בהצלחה2021

- זאת תקופה נהדרת לרכוש מתנה מופלאה למורים וסגלי ההוראה - אנחנו מציעים את הספר "גם למורה מגיע 100" ב 50 ש"ח! זאת מתנה מעולה לכל מורה! לא לשכוח לרשום את קודם הקופון: מורה100

לרכישה גלשו לכאן:
bit.ly/2HADZ8a

בברכת בריאות לך וליקירייך ותודה רבה לאנשים הטובים שעזרו לי להתגבר על הפנצ'ר...
... קראו עודפחות

שמעו סיפור... לפני יומיים התפוצץ לי הגלגל באמצע נסיעה בכביש החוף. לא נסעתי מהר מדי ולשמחתי האוטו לא הגיב בצורה דרמטית אלא רק רמז לי שכדאי לעצור בהקדם. מצד שני, המכוניות הדוהרות סביבי רמזו לי שזה לא המקום לעצור... למזלי כמה מאות מטרים משם הייתה תחנת דלק אז זחלתי לאיטי לתוך התחנה, מצאתי מקום נוח להחלפת צמיג, לקחתי אוויר ויצאתי למשימה. ממרום גילי כבר החלפתי גלגל או שניים בעבר כך שהנוהל היה די ברור. הוצאתי את הצמיג הרזרבי, הוצאתי את הגק ושאר העזרים, פתחתי את ברגי הגלגל המפונצר ובעזרת הגק הרמתי את האוטו לאוויר. בשלב הזה הייתי כל כך מרוצה מעצמי שהסתכלתי על השעון והחמאתי לעצמי שכל הפעולות הללו נמשכו רק 4 דקות! עוד 5 דקות אני עף מפה חשבתי לעצמי, כבר תכננתי איך אני מספר לכולם שכמו איזה גיבור מסרט פעולה תוך פחות מעשר דקות כבר המשכתי בדרכי ליעד כמתוכנן. אבל החיים, כמו החיים, מעניינים יותר ולא נותנים לסרטים שלנו לשבש את המורכבות שלפעמים קיימת במציאות, ובאופן מפתיע הגלגל פשוט לא יצא. משכתי ודחפתי קצת יותר חזק והגלגל לא יצא. כעבור כמה דקות מצאתי את עצמי יושב ובוהה בגלגל. הייתי אומר שהוא בהה בי חזרה אבל זה סתם לטובת הסיפור... ואז עבר שם איש חביב ושאל אותי אם אני צריך עזרה. התלבטתי. התלבטתי כי בדרך כלל אני נוהג לענות באופן אוטומטי שאני מסתדר אבל המבט טוב הלב שהיה בעיניו עזר לי לשנות דפוס ואמרתי: הגלגל לא יוצא. האיש הנחמד הצטרף ויחד התחלנו למשוך, ולדחוף ולבעוט בגלגל ולפתע הצטרף בחור חביב נוסף וגם הוא נתן עצות ועזר למשוך ולדחוף. כמו בסיפור על אליעזר והגזר גם כאן, הגלגל לא יצא. עמדנו שלושתנו ובהינו בגלגל. חצי שעה כבר עברה וברור שסיפור גבורה מרשים כבר לא יהיה פה... כמעט מיואש בעטתי בצידו הימני של הגלגל ולפתע שמענו רעש קטן של משהו זז, מיד בעטתי בצידו השמאלי, ואז בימני, ובשמאלי וראה איזה פלא, משיכה קטנה של כל השלושה יחד והגלגל יצא. חיוכים, מרפקי קורונה מונפים לאוויר ותוך שתי דקות גלגל רזרבי הותקן, גלגל ישן נזרק לבגאז וזהו. נגמר. ישנו משפט אירי חמוד שאני מאוד אוהב: לפעמים גם בעיטה בישבן מזיזה אותנו צעד קדימה והאמת שככה בדיוק הרגשתי. תוך כדי נסיעה חשבתי על כל מני מסרים סמויים וגלויים שעלו מהפנצר הזה: - איך אני מתמודד עם המקרים בהם המציאות, שלא בשליטתי, פוגשת את החלומות והתכנונים שלי.
- אתה לא כזה גיבור כמו שאתה חושב, וזה כנראה בסדר שאתה אנושי כמו כולם.
- פנצר מאפשר, ולפעמים מחייב, לתכנן מסלול מחדש (ליום, לשבוע, לקריירה וכו).
- כמה טוב שיש אנשים כל כך טובים באמצע הדרך (תזכור להיות האיש הזה מדי פעם).
- גם בזמן פנצר אל תשכח להתבונן היטב על המציאות והסיטואציה, אולי תגלה שם משהו מעניין או הזדמנות חדשה.
- וכמובן, סע עכשיו לפנצריה כדי לתקן את הגלגל לקראת העתיד. האמת שגם הקורונה היא סוג של פנצר כזה, אז אפשר לקרוא עכשיו שוב את הרשימה אבל דרך הפריזמה הזו. זה באמת לא פשוט להיות איש חינוך במציאות התנודתית הזו. מנהלים, מורים וכל אנשי הצוות החינוכי נדרשים להפגין יכולת התמודדות ויכולת הסתגלות למצבים שמשתנים במהירות עצומה מעכשיו לעכשיו. אבל, זו גם הזדמנות נדירה שלנו ללמד את הדור הצעיר איך מתמודדים עם סיטואציות מורכבות שכאלה. הילדים שלנו אולי ילמדו בתקופה הזו קצת פחות היסטוריה, ספרות, ומתמטיקה אבל הם ילמדו וירכשו הרבה מאוד כלים שישמשו אותם בחייהם הבוגרים. ואת מרבית הכלים הם ילמדו דרך הדוגמה האישית שאנחנו מציגים להם. הם ילמדו מתוך התבוננות מודעת ולא מודעת על הדרך בה אנו, אנשי החינוך וההורים מגיבים, מסתגלים ומתמודדים עם הקשיים והאתגרים ועל הדרך בה תיווכנו עבורם את היכולת הנפלאה הזו להישאר בתנועה, להסתגל ולא להתרפק על הקבוע והמובן מאליו. כמובן שגם אנחנו, בפסיפס, מתמודדים עם המצב החדש וביצענו התאמה להעברת המפגשים שלנו במסגרת תכניות “להגיע לפסגת האוורסט” להקניית מיומנויות למידה ו “הכל בראש (ובלב) להקניית מיומנויות רגשיות, חברתיות, ומיומנויות תקשורת - ללמידה אינטראקטיבית מרחוק וגם רעננו את המפגשים להעברה מיטבית בכיתה וכל זה במקביל לפיתוח תהליכי פיתוח מקצועיים מקוונים למורים וסגלי הוראה לקראת שנת הלימודים הבאה. ואסיים במשפט יפה של איש העסקים האמריקאי גים רוהן אל תחפש פחות בעיות בחיים, חפש יותר מיומנות ופתרונות. וכרגע, למצוא פתרונות זה מה שיש לנו ובשפע. אגב, 2 מבצעים מעניינים שיש לנו עכשיו שאולי יעניינו אותכם:
- כבר מתחילים להריח את כיתה א באוויר... - אנחנו מציעים עכשיו את הספר חמוטל ואלישע עולים לכיתה א ב 25 שח!! זה ספר מעולה לילדים ולהורים לקראת המעבר המרגש לכיתה א - לא לשכוח לרשום את קוד הקופון: בהצלחה2021 - זאת תקופה נהדרת לרכוש מתנה מופלאה למורים וסגלי ההוראה - אנחנו מציעים את הספר גם למורה מגיע 100 ב 50 שח! זאת מתנה מעולה לכל מורה! לא לשכוח לרשום את קודם הקופון: מורה100 לרכישה גלשו לכאן:
http://bit.ly/2HADZ8a בברכת בריאות לך וליקירייך ותודה רבה לאנשים הטובים שעזרו לי להתגבר על הפנצר...

לאחרונה סיימנו תהליך פיתוח מקצועי בנושא "יוצאים מן הכלל -
פיתוח הוראה דיפרנציאלית" למורים בבית ספר יסודי אלסלאם בקלונסווה (مدرسة السلام الابتدائية الأهلية)

במהלך המפגשים עסקנו בדרכים לתת מענה לכל תלמיד בהתאם ליכולותיו, כישוריו וצרכיו, כחלק מהכיתה כולה.

פגשנו צוות מורים רציני ומשקיע שהתגבר על קשיים ואתגרי מזג האוויר והגיע לכל מפגש בהתלהבות ובשמחה.

בסוף התהליך אף קיבלנו מכתב תודה משמח מהגברת עביר אבו זמירו.

תודה רבה לכל המורים שהשתתפו במפגשים, למנהלת בית הספר, הגברת
אימאן סלאמה, לרכזת ההשתלמות, הגברת עביר אבו זמירו וכמובן למנחה שלנו עלי יאסין.

יזה כיף!
... קראו עודפחות

לאחרונה סיימנו תהליך פיתוח מקצועי בנושא יוצאים מן הכלל -
פיתוח הוראה דיפרנציאלית למורים בבית ספר יסודי אלסלאם בקלונסווה (مدرسة السلام الابتدائية الأهلية) במהלך המפגשים עסקנו בדרכים לתת מענה לכל תלמיד בהתאם ליכולותיו, כישוריו וצרכיו, כחלק מהכיתה כולה. פגשנו צוות מורים רציני ומשקיע שהתגבר על קשיים ואתגרי מזג האוויר והגיע לכל מפגש בהתלהבות ובשמחה. בסוף התהליך אף קיבלנו מכתב תודה משמח מהגברת עביר אבו זמירו. תודה רבה לכל המורים שהשתתפו במפגשים, למנהלת בית הספר, הגברת 
אימאן סלאמה, לרכזת ההשתלמות, הגברת עביר אבו זמירו וכמובן למנחה שלנו עלי יאסין. יזה כיף!

הגב בפייסבוק לאחרונה ...

כל הכבוד..כולי שמחה שהכרתי השתלמויות דרך פסיפס הרבה תודות למשימות שירה על ההסבר ההדוק ..על הנתינה בלי גבולות... הרבה תודה למנחה הכי טוב בעולם...ד.עלי יסין על הנתינה המיוחדת והמסירות האדיבה.. על הכלים שפגשנו דרכיו..על הכל..... עביר אבו זמירו

לאחרונה סיימנו תהליך פיתוח מקצועי בנושא "יוצאים מן הכלל -
פיתוח הוראה דיפרנציאלית" למורים בבית ספר תיכון אפלמן דימונה.

כמו תהליכי פיתוח מקצועי רבים גם תהליך זה התחיל פנים אל פנים והסתיים במפגשי למידה מקוונת מרחוק.

התחלנו אומנם מהוראה דיפרנציאלית - אבל כמובן שעסקנו רבות ביישום של זה בפועל בלמידה מרחוק: מה זה מפגש לימודי? כמה אחריות המורה צריך לקחת על עצמו כדי להפוך את הלומד לאחראי ופעיל? איך אפשר לעודד למידה פעילה אצל התלמיד גם מרחוק (וכמובן, במבט קדימה, גם מקרוב) בשגרת הלמידה וההוראה ולקראת מבחנים?

במהלך המפגשים עסקנו בכלים יישומיים, מהם כאלה שייחודיים ללמידה מרחוק וכאלה שרלוונטיים להוראה באשר היא, והכל באמצעות שילוב סקרים, הפעלות, כלים טכנולוגיים פשוטים שיכולים להפוך כל מפגש לימודי לחוויה ייחודית ואפילו עבודה בקבוצות מרחוק על תוצרי הלימוד כשהמנחה עובר בין הקבוצות.

כמה כיף לקבל מכתב תודה מרגש מהנהלת בית הספר!

מדהים כמה אפשר להרגיש קרוב גם בלמידה מרחוק.
תודה גדולה לכל צוות המורים של בי"ס אפלמן, להנהלת בית הספר ומנחה שלנו ד"ר אדם רצון!

רוצים להזמין אותנו לתהליכי פיתוח מקצועי בנושא "יוצאים מן הכלל -
פיתוח הוראה דיפרנציאלית" - צרו איתנו קשר:
www.psifas.co.il/%D7%99%D7%95%D7%A6%D7%90%D7%99%D7%9D-%D7%9E%D7%9F-%D7%94%D7%9B%D7%9C%D7%9C/
... קראו עודפחות

לאחרונה סיימנו תהליך פיתוח מקצועי בנושא יוצאים מן הכלל -
פיתוח הוראה דיפרנציאלית למורים בבית ספר תיכון אפלמן דימונה. כמו תהליכי פיתוח מקצועי רבים גם תהליך זה התחיל פנים אל פנים והסתיים במפגשי למידה מקוונת מרחוק. התחלנו אומנם מהוראה דיפרנציאלית - אבל כמובן שעסקנו רבות ביישום של זה בפועל בלמידה מרחוק: מה זה מפגש לימודי? כמה אחריות המורה צריך לקחת על עצמו כדי להפוך את הלומד לאחראי ופעיל? איך אפשר לעודד למידה פעילה אצל התלמיד גם מרחוק (וכמובן, במבט קדימה, גם מקרוב) בשגרת הלמידה וההוראה ולקראת מבחנים? במהלך המפגשים עסקנו בכלים יישומיים, מהם כאלה שייחודיים ללמידה מרחוק וכאלה שרלוונטיים להוראה באשר היא, והכל באמצעות שילוב סקרים, הפעלות, כלים טכנולוגיים פשוטים שיכולים להפוך כל מפגש לימודי לחוויה ייחודית ואפילו עבודה בקבוצות מרחוק על תוצרי הלימוד כשהמנחה עובר בין הקבוצות. כמה כיף לקבל מכתב תודה מרגש מהנהלת בית הספר! מדהים כמה אפשר להרגיש קרוב גם בלמידה מרחוק.
תודה גדולה לכל צוות המורים של ביס אפלמן, להנהלת בית הספר ומנחה שלנו דר אדם רצון! רוצים להזמין אותנו לתהליכי פיתוח מקצועי בנושא יוצאים מן הכלל - 
פיתוח הוראה דיפרנציאלית - צרו איתנו קשר: 
https://www.psifas.co.il/%D7%99%D7%95%D7%A6%D7%90%D7%99%D7%9D-%D7%9E%D7%9F-%D7%94%D7%9B%D7%9C%D7%9C/

הגב בפייסבוק לאחרונה ...

בשמחה רבה ומכל ה ❤

כל הכבוד לאדם!

בתקופת הקורונה והלמידה מרחוק, המוכר והרגיל התחלף בחוסר וודאות ועמימות, המובן מאליו נעלם ונשארנו עם מציאות משתנה ומורכבת.

במצבים כאלה אנחנו צריכים לחשוב באופן יצירתי ולהמציא מחדש את הדברים שעד לפני רגע היו ברורים ומוכרים.

חשיבה יצירתית תסייע לנו למצוא דרכים לשמור על קשר, להעביר פעילות בצורה מיוחדת שתעזור להתגבר על האתגרים הפדגוגיים והטכנולוגיים בלמידה מרחוק, ובכלל תעזור לנו להתמודד עם השגרה החדשה שנכפתה עלינו.

(שווה לראות עד הסוף - יש פספוסים)
... קראו עודפחות

הגב בפייסבוק 3045877498837300

מה עם סדרת מסיכות לחדר המורים? 😂

ענק אייל

🤣

איזה כיף לשמוע את המורה רות מבית ספר אלתרמן נתניה שמחמיאה למנחה שלנו, רוני פאר, על פעילות למידה מרחוק שהוא העביר לכיתה שלה.

"... המורים אומרים איזה כיף לך, הכיתה שלך זכתה... ובצדק."
"אני רוצה להודות לך בשם התלמידים.., ראיתי את התלמידים נהנים ומשתתפים וכל כך שמחים בסדנה, שאפו לך ולצוות שלכם, באמת סדנה מדהימה"

תענוג!

תודה לתלמידים הנפלאים שהשתתפו בסדנה, לרות המורה המעולה וכמובן למנחה שלנו רוני פאר שמעביר המון פעילויות מוצלחות בלמידה מרחוק.

רוצים גם?
דברו איתנו 🙂
... קראו עודפחות

בתקופת הקורונה והלמידה מרחוק אנחנו רואים את הכיתה דרך חלון הזום - אבל גם כשרואים מרחוק כדאי לעשות זום אמיתי ולראות כל תלמיד בנפרד ולתת לו תשומת לב אישית. אפשר לקיים שיחת טלפון, שיחה מקוונת אחד על אחד או כל דרך שתבחרו לשמור על קשר ישיר ואישי עם התלמידים.

(שווה לראות עד הסוף - יש פספוסים)
... קראו עודפחות

הגב בפייסבוק 3027286027363114

ענק

הומור שכזה בימים טרופים אלה. איזה יופי.

👍👆

👆👆

"יום אחד זה יקרה" כתבה ושרה ריטה ללחן הנפלא של עידן רייכל והנה יום אחד זה קרה.

אני לא יודע אם לזה התכוונה המשוררת, אך אין וויכוח על כך שמשהו דרמטי מתרחש בעולם. וכך ביום בהיר אחד עולם החינוך, על שלל מסגרותיו וגווניו, נדרש לעבור שינוי משמעותי ולפתע פתאום כל מה שהיה ברור ומובן מאליו הפך להיות סימן שאלה.


לא מזמן העברנו וובינר בנושא למידה מרחוק (ניתן לצפות בהקלטה כאן: bit.ly/2RxmoCo) למאות מורים ואנשי חינוך, ושם דיברנו בין היתר על מה שאין...
לא הולכים לבית הספר (נכון, זה מתחיל לחזור לאט ובזהירות) ולומדים בבית,
בבית לא חייבים לשבת ליד שולחן כאשר לומדים, אין תלבושת אחידה,
שיעור לא חייב להימשך 45 דקות והדבר הכי מצחיק הוא שמותר (ולפעמים חייבים) להשתמש בסלולארי ובמחשב במהלך השיעור...

אברהם לינקולן, הנשיא ה־16 של ארצות הברית, אמר ש"הדרך הטובה ביותר לחזות את העתיד היא ליצור אותו" ואולי עכשיו הגיע הרגע לעזוב את מה שאין ולהמציא את עולם החינוך מחדש. אולי הגיע הרגע להיות מספיק אמיצים כדי לבנות את עולם החינוך העתידי שישלב, מתוך בחירה, למידה מקרוב ולמידה מרחוק, למידה ממורים בכיתות ולמידה ממורים רחוקים מהארץ והעולם.תודה ושוב תודה לצוותים החינוכיים!

בתוך כל הים הרוגש והסוער הזה אני רוצה להוריד את הכובע בפני הצוותים החינוכיים בבתי הספר ובגנים ולהביע הערכה רבה לפועלכם בתקופה של אי וודאות ושינויים תכופים המתרחשים כמעט מדי יום. המורים והמנהלים שנדרשו ברגע אחד לעבור להוראה מקוונת עושים זאת מעומק הלב תוך התמודדות עם אתגרים לא פשוטים שהתשובות עליהם מצריכות תהליכי חשיבה מרחיקי ראות ולכת.

בשבועות האחרונים אנחנו עדים ליצירתיות ומגוון רעיונות לחיזוק ההיבטים הלימודיים, החברתיים והרגשיים של תלמידים וזאת מבלי להתעלם מהקושי הטכנולוגי, מהחוסר במחשבים ובציוד, בחלק מהבתים, והצורך במעורבות הורית משמעותית על מנת להניע את הלמידה.


חובה ללמוד מרחוק?

גם בנקודה זו הדעות חלוקות, בימים אלה, שכן מלבד תלמידי הכיתות הגבוהות המחויבים בבגרות, במרבית המקרים אין הכרח להספיק חומר לימודי כזה או אחר. אולם במובנים רבים הלמידה מרחוק היא חובה מכיוון שמדובר באחריות ובשליחות של הצוותים החינוכיים כלפי הדור הצעיר. יצירת מסגרת לימודית ורצף לימודי (גם אם חלקי), כמו גם שמירה על מסגרת חברתית, בתוך גבולות המוגדרים על ידי אנשי החינוך, יוכלו לאפשר לתלמידים לחזור בבוא העת בצורה קלה יותר ללמידה בשערי בית הספר באופן חלקי או מלא.


אין ספק שהלמידה מרחוק, שהתחילה בימי הסגר והבידוד בעקבות נגיף הקורונה, שינתה את אופי הלימודים והפכה ליום יומית ומקובלת בבתי ספר רבים.

הלמידה מרחוק מציבה בפני הלומדים אתגרים רבים כגון: קשיים בניהול עצמאי של הזמן והמשימות, חוסר מוטיבציה והתנערות מקבלת אחריות על הלמידה, התמודדות עם פחד וחשש, ריחוק פיזי וחברתי מחברים וקשיים בהסתגלות למצבי עמימות וחוסר וודאות.

במיוחד כדי לאפשר למידה מיטבית מרחוק ועל מנת לתת מענה לקשיים הייחודיים הללו, פיתחנו שורה של מפגשים סינכרוניים ייעודיים המבוססים על שילוב בין תכניות הדגל שלנו “להגיע לפסגת האוורסט” ו “הכל בראש (ובלב)” – כאשר מכל תכנית לקחנו את המפגשים שמתאימים במיוחד לאתגרי הלמידה מרחוק ולריחוק החברתי.

כל התכנים עברו פיתוח והתאמה מלאה ללמידה מרחוק והם משלבים שיח פתוח, עבודה בקבוצות וחזרה למליאה, שאלונים, סקרים ולמידה פעילה, בחידות, אתגרים והפעלות, סרטונים, אנימציה, הומור ועוד שלל התאמות ייחודיות לעבודה מיטבית בלמידה מרחוק.

אתם מוזמנים להציץ כאן: bit.ly/2ylJJkp ולראות על מה מדובר.

ואסיים במשפט יפה של פיקו אייר, סופר ועיתונאי בריטי, שאמר ש"בכל יום אני מגלה דבר חדש. ותוך כדי מביט מעבר לפינה ורואה מאות אלפי דברים שלעולם לא אדע". וכנראה שגם אנחנו עושים מדי יום צעד קטן שמאפשר לנו לראות עוד חלק מהתמונה הגדולה.

מוזמנים לצפות בהקלטת הוובינר ובתכניות הלמידה מרחוק שלנו ולספר לנו מה אתם עושים כדי שהלמידה מרחוק תהיה מיטבית וכיצד אתם נערכים לחזרה המסתמנת לשגרת לימודים.
... קראו עודפחות

עודכן בתאריך 12/04/20

פסיפס הרצאות- למידה ומוטיבציה

ללמוד מרחוק ולהרגיש קרוב - וובינר חינם בנושא כלים להוראה מרחוקאפר 26, 9:00pm‎פסיפס הרצאות- למידה ומוטיבציה‎ללמוד מרחוק ולהרגיש קרוב - וובינר חינם בנושא כלים להוראה ולמידה מרחוק.
להיפגש מרחוק, לבחור בערוצי התקשורת הנכונים, להתאים את המטרות והתוכן ולבנות תכנית בית ספרית להוראה ולמידה מרחוק.
לפרטים נוספים והרשמה – לחצו כאן:
bit.ly/2RxmoCo
... קראו עודפחות

ללמוד מרחוק ולהרגיש קרוב - וובינר חינם בנושא כלים להוראה מרחוק

האמת שהתלבטתי על מה לכתוב הפעם,
חשבתי בהתחלה לכתוב על הנושא החם ביותר בעולם החינוך - למידה והוראה מרחוק (ביום ראשון ה 26/04 בשעה 21:00 אנחנו מעבירים על זה וובינר - פרטים בקרוב), או אולי לעסוק בחופשת האביב וחג הפסח ואיך מוצאים את הדרכים לנפוש ולהתרענן, גם אם אנחנו מוטרדים ומושפעים מדרכי ההתמודדות עם וירוס הקורונה.

בסוף החלטתי שאם אנחנו כבר בחופש אז אפשר קצת לצחוק ולהנות מהתופעה המדהימה של הומור בימי קורונה*.

"הורדתי את הדלת של המקרר, סתם מיותרת"...
"אחרי שנעבור את הקורונה הכל יהיה קטן עלינו! החולצה, המכנסיים... הכל"...
"מתלבטת... טיול בר מצווה בסופר פארם או בשופרסל?"
"מרוב שטיפת ידיים נמחקה לי טביעת אצבע! לא יכולה לפתוח את הטלפון"...

לצד חוסר הוודאות ותחושת הפחד והקשיים שאופפים אותנו, אנחנו עדים לגל עצום ויצירתי של הומור השוטף את הרשתות החברתיות. האמת שזה כיף, ההומור הזה מפוגג ומקל קצת את המתחים שנוצרים בעקבות הקורונה עצמה, בעקבות חוסר הוודאות בנוגע לעבודה ופרנסה, בעקבות הדאגה לאוכלוסיות בסיכון ומייצר סוג של ביחד, מעין מדורת שבט חדשה / ישנה שכולנו מתאספים סביבה.

יש עדויות אינספור שהומור מסייע לבריאות ושומר על מערכת החיסון שלנו בתפקוד גבוה וכמובן מעודד אותנו ועוזר לנו להתמודד עם אתגרים. ההומור סביב הקורונה מוציא אותנו מגבולות החשיבה הלוגית הרגילה ומאפשר לנו לעוף על כנפי ההומור והדמיון באופן יצירתי ולהשתעשע קצת בתוך כל חוסר הוודאות הזו.

"רגע, סוגרים את בתי הספר והגנים עם הילדים בפנים נכון?"...
"יש מצב שמשרד הבריאות מבטל חתונות ואירועים גם רטרואקטיבית? שואל בשביל חבר"...
"הדרך הטובה ביותר לשמור על המשקל בתקופה כזו היא להרים אותו בעדינות, לעטוף אותו בפצפצים, לשים בקופסא ולדחוף לארון"...אני כל כך נהנה מההומור ומהיצירתיות הנפלאה הזו, לא בגלל שאין לי מה לעשות, פשוט גם אני גיליתי ש"זה מאוד מעניין איך זה שבשקית אורז אחת יש 6,324 גרגירים ובשקית אחרת רק 5,983"...

אסיים במשפט נפלא שלקוח מתוך השיר Beautiful Boy של ג'ון לנון, שמזכיר לנו לנסות ולהתמודד עם מה שבשליטתנו, וקצת לשחרר את מה שלא:

"החיים זה מה שקורה בזמן שאתה עסוק בלתכנן תכניות אחרות".

אגב, אנחנו לוקחים חלק ביוזמה המופלאה של גוגל "ביחד מהבית" ומציעים את הספרים והקורסים המקוונים שלנו במחירים ממש נמוכים - והכל כדי לאפשר לך ללמוד ולהתפתח גם מהבית. כל הפרטים בקישור הזה:
www.shoppingil.co.il/
תוכלו למצוא אותנו תחת שירותי אונליין ובזירה של זאפ תחת "פנאי ספרים ומוזיקה" וגם תחת "תוכנות ולומדות".

שיהיה לך וליקיריך חג פסח שמח וחג אביב מלא אושר ובריאות.

*מכיוון שהבדיחות הללו רצות ברשת ללא שמות היוצרים אני שולח תודה ליוצרים וליוצרות באשר הם.
... קראו עודפחות

האמת שהתלבטתי על מה לכתוב הפעם,
חשבתי בהתחלה לכתוב על הנושא החם ביותר בעולם החינוך - למידה והוראה מרחוק (ביום ראשון ה 26/04 בשעה 21:00 אנחנו מעבירים על זה וובינר - פרטים בקרוב), או אולי לעסוק בחופשת האביב וחג הפסח ואיך מוצאים את הדרכים לנפוש ולהתרענן, גם אם אנחנו מוטרדים ומושפעים מדרכי ההתמודדות עם וירוס הקורונה. בסוף החלטתי שאם אנחנו כבר בחופש אז אפשר קצת לצחוק ולהנות מהתופעה המדהימה של הומור בימי קורונה*. הורדתי את הדלת של המקרר, סתם מיותרת...
אחרי שנעבור את הקורונה הכל יהיה קטן עלינו! החולצה, המכנסיים... הכל...
מתלבטת... טיול בר מצווה בסופר פארם או בשופרסל?
מרוב שטיפת ידיים נמחקה לי טביעת אצבע! לא יכולה לפתוח את הטלפון... לצד חוסר הוודאות ותחושת הפחד והקשיים שאופפים אותנו, אנחנו עדים לגל עצום ויצירתי של הומור השוטף את הרשתות החברתיות. האמת שזה כיף, ההומור הזה מפוגג ומקל קצת את המתחים שנוצרים בעקבות הקורונה עצמה, בעקבות חוסר הוודאות בנוגע לעבודה ופרנסה, בעקבות הדאגה לאוכלוסיות בסיכון ומייצר סוג של ביחד, מעין מדורת שבט חדשה / ישנה שכולנו מתאספים סביבה. 
יש עדויות אינספור שהומור מסייע לבריאות ושומר על מערכת החיסון שלנו בתפקוד גבוה וכמובן מעודד אותנו ועוזר לנו להתמודד עם אתגרים. ההומור סביב הקורונה מוציא אותנו מגבולות החשיבה הלוגית הרגילה ומאפשר לנו לעוף על כנפי ההומור והדמיון באופן יצירתי ולהשתעשע קצת בתוך כל חוסר הוודאות הזו. רגע, סוגרים את בתי הספר והגנים עם הילדים בפנים נכון?...
יש מצב שמשרד הבריאות מבטל חתונות ואירועים גם רטרואקטיבית? שואל בשביל חבר...
הדרך הטובה ביותר לשמור על המשקל בתקופה כזו היא להרים אותו בעדינות, לעטוף אותו בפצפצים, לשים בקופסא ולדחוף לארון... אני כל כך נהנה מההומור ומהיצירתיות הנפלאה הזו, לא בגלל שאין לי מה לעשות, פשוט גם אני גיליתי שזה מאוד מעניין איך זה שבשקית אורז אחת יש 6,324 גרגירים ובשקית אחרת רק 5,983... אסיים במשפט נפלא שלקוח מתוך השיר Beautiful Boy של גון לנון, שמזכיר לנו לנסות ולהתמודד עם מה שבשליטתנו, וקצת לשחרר את מה שלא: החיים זה מה שקורה בזמן שאתה עסוק בלתכנן תכניות אחרות. אגב, אנחנו לוקחים חלק ביוזמה המופלאה של גוגל ביחד מהבית ומציעים את הספרים והקורסים המקוונים שלנו במחירים ממש נמוכים - והכל כדי לאפשר לך ללמוד ולהתפתח גם מהבית. כל הפרטים בקישור הזה:
https://www.shoppingil.co.il/
תוכלו למצוא אותנו תחת שירותי אונליין ובזירה של זאפ תחת פנאי ספרים ומוזיקה וגם תחת תוכנות ולומדות. שיהיה לך וליקיריך חג פסח שמח וחג אביב מלא אושר ובריאות. *מכיוון שהבדיחות הללו רצות ברשת ללא שמות היוצרים אני שולח תודה ליוצרים וליוצרות באשר הם.

הגב בפייסבוק האמת ...

אין עליכם, תודה על תמיכתכם🌹 תהיו בריאים

חג שמח ועטוף בבריאות לך ולכל המשפחה.

מישהו זוכר מפגשים לא וירטואלים עם תלמידים?

קצת לפני שהתחלנו לבצע פעילויות של למידה מרחוק (סינכרוניות וא-סינכרוניות) העברנו סדרת מפגשי "להגיע לפסגת האוורסט" לתלמידי כיתות ד' בבית הספר יסודי אלקלעה - בנצרת.

התלמידים עברו תהליך משמעותי שבמסגרתו הם פיתחו את דרכי החשיבה וגילו יצירתיות רבה מאוד.

אחד המשובים המרגשים שקיבלנו היה מתלמיד שנחשב "בעייתי" עד הפעילות שלנו ולאחריה הוא מרגיש שהוא מבין יותר טוב את עצמו ושגם המורה שלו קיבלה כלים טובים להכיר ולהתמודד עם סגנון הלמידה שלו.

בסיום הפעילות קיבלנו מכתב תודה משמח מרכזת הכלה והשתלבות בבית הספר:

בוקר טוב,
הסדנה מהממת קבלתי הרבה תגובות חיוביות מהמורים ומהתלמידים.
המנחה מיומנת ויש לה כישורים בין אישיים טובים מאוד.
התלמידים רכשו ביטויים חדשים ואסטרטגיות חשיבה.
אנחנו חושבים לאמץ את התוכנית גם בשנה הבאה.
תודה רבה לכם ובאופן מיוחד לוולאא המהממת.
כל טוב,
תומאדר אבראהים

תודה רבה לכל התלמידים שהשתתפו, לרכזת ההכלה - תומאדר אבראהים וכמובן למנחה הנפלאה שלנו שלנו וולאא חמזה דהאמשה.

מקווים לחזור למפגשים פנים אל פנים בקרוב - אבל בינתיים אתם מוזמנים לפנות אלינו לגבי מפגשי למידה מרחוק.

בריאות לכולם!
... קראו עודפחות

מישהו זוכר מפגשים לא וירטואלים עם תלמידים? קצת לפני שהתחלנו לבצע פעילויות של למידה מרחוק (סינכרוניות וא-סינכרוניות) העברנו סדרת מפגשי להגיע לפסגת האוורסט לתלמידי כיתות ד בבית הספר יסודי אלקלעה - בנצרת. התלמידים עברו תהליך משמעותי שבמסגרתו הם פיתחו את דרכי החשיבה וגילו יצירתיות רבה מאוד. אחד המשובים המרגשים שקיבלנו היה מתלמיד שנחשב בעייתי עד הפעילות שלנו ולאחריה הוא מרגיש שהוא מבין יותר טוב את עצמו ושגם המורה שלו קיבלה כלים טובים להכיר ולהתמודד עם סגנון הלמידה שלו. בסיום הפעילות קיבלנו מכתב תודה משמח מרכזת הכלה והשתלבות בבית הספר: בוקר טוב,
הסדנה מהממת קבלתי הרבה תגובות חיוביות מהמורים ומהתלמידים.
המנחה מיומנת ויש לה כישורים בין אישיים טובים מאוד. 
התלמידים רכשו ביטויים חדשים ואסטרטגיות חשיבה.
אנחנו חושבים לאמץ את התוכנית גם בשנה הבאה.
תודה רבה לכם ובאופן מיוחד לוולאא המהממת.
כל טוב,
תומאדר אבראהים תודה רבה לכל התלמידים שהשתתפו, לרכזת ההכלה - תומאדר אבראהים וכמובן למנחה הנפלאה שלנו שלנו וולאא חמזה דהאמשה. מקווים לחזור למפגשים פנים אל פנים בקרוב - אבל בינתיים אתם מוזמנים לפנות אלינו לגבי מפגשי למידה מרחוק. בריאות לכולם!Image attachment

הגב בפייסבוק 605425379549203_2930736543684730

ולאא בחורה שעובדת עם מטרות יעילות לאחרים שתמיד מתאמצת ורוצה לעשות שינוי כלשהו בכל מקום, כל הכבוד תעלי ותצליחי יותר ויותר Walaa Dahamshe Hamzi

עודכן בתאריך 09/03/20

פסיפס הרצאות- למידה ומוטיבציה

לפני 21 שנה, רן שמשוני ואני (אייל ברנר), הקמנו את פסיפס. היה לנו לקוח אחד (תודה לך אוניברסיטת חיפה - University Of Haifa...) והמון המון זמן פנוי. היינו שני ילדים עם בלורית (אפילו צירפנו לכאן תמונות להוכחה) וחלום לתרום את חלקנו לעולם החינוך.

השתמשנו במילים תמימות כמו ערכים, ביטחון עצמי, מוטיבציה, סגנון למידה ועוד. האמנו באמת ובתמים שאפשר להעצים את תחושת המסוגלות והביטחון העצמי של התלמידים ולהקנות להם כלים ללמידה שישמשו אותם בבית הספר ומחוצה לו. כלים להתמודדות עם אתגרים, כישלונות והתמדה תוך הכרה מתמדת בערכם העצמי.

החודש אנחנו מציינים 21 שנים מאז אותה נקודה, הבלורית כבר נעלמה (למרות שאצל רן עוד יש משהו...), גם הברכיים והגב כבר לא כשהיו... ולשמחתי הרבה אנחנו מזמן כבר לא לבד בפסיפס.

יש לנו צוות משרד נפלא, צוות מנהלים ומדריכים מעולים ואיכותיים, ולקוחות שהם שותפים אמיתיים לדרך ולתהליך. המשותף לכולם הוא אותו ניצוץ בעיניים ואותה התרגשות שביצירת השפעה ממשית על מורים ותלמידים, על מנהלים ועל עובדים ובאופן כללי על היחיד והיחידה, שהם, כפי שנאמר על ידי חכמים ממני, עולם ומלואו.

גם בשנת 2020, כולנו בפסיפס שמחים להצהיר שאנחנו עדיין משתמשים במילים תמימות ומאמינים בכל מאודנו שכל אדם שעובד עם ילדים ובני נוער הוא מחנך, בין אם הוא מורה בבית הספר, ובין אם הוא מאמן כדורסל, מדריכת החוג לאלקטרוניקה, גלישת גלים, שחמט, בלט או כל תחום אחר.

מלבד התמקצעות והוראת תכנים, כל אחד מאלה מלמד את הילדים על אינטראקציות חברתיות, התמדה, התמודדות עם אתגרים וקשיים, עבודת צוות ושיתוף פעולה, התחשבות באחר, הקשבה, נתינה, מקום לביטוי ועוד ערכים וכלים רבים.

כל אחת ואחד מהעוסקים במלאכות החשובות והקשות הללו מהווה דוגמה אישית שמעודדת חיקוי ולמידה מצד הילדים ובני הנוער, וכל אחת ואחד מהם יכול להותיר את חותמו לחיים שלמים בקרב תלמידיו. זוהי אחריות כבדה מצד אחד, אך בעיקר זכות גדולה ויקרת ערך.


בימים אלה ייצא לאור הספר החדש שלנו גם למורה מגיע 100, זהו ספר שמרכז מאה כלי עבודה שניתן להשתמש בהם בהוראה ובהדרכה כדי להעשיר ולייעל את חוויית הלמידה.

לקח לנו ארבע שנים לכתוב את הספר! ובמהלכן עסקנו בכתיבה, עריכה, עיצוב ובדיקות הגהה שחזרו על עצמם במעגלים שנדמה היה שלא יסתיימו לעולם...

מכיוון שבספר משולבים גם 100 ציטוטים הייתי רוצה לתת לכם את האחד שלי בעקבות התהליך הארוך, ארוך, ארוך של כתיבת והפקת הספר הזה:

"לא קיימת הצלחה בעולם של אדם או ארגון, שלא מבוססת על תנועה מתמדת, מאמץ והתמדה", אייל ברנר.

אני מזמין אותך להתרגש איתנו, להיכנס ולהציץ בספר החדש שלנו בכתובת הזו:
bit.ly/331GjOu

אנחנו מציעים את הספר לזמן מוגבל במחיר השקה מיוחד - 50 ש"ח + משלוח לגרסה המודפסת ו 44 ש"ח בגרסת eBook דיגיטלית הזמינה לקריאה באופן מיידי. חשוב לזכור לרשום את קוד הקופון מורה100 בדף הרכישה של הספר המודפס.

אסיים במשפט הנפלא של הסופרת והמשוררת מאיה אנג'לו, משפט שמבהיר ומדגיש עד כמה עבודת החינוך המאתגרת היא זכות גדולה:

"אנשים ישכחו את מה שאמרת, ישכחו את מה שעשית, אבל לעולם לא ישכחו את מה שגרמת להם להרגיש".

תודה לך על שקראת,
לא מובן מאליו מבחינתי,
אייל ברנר - מנכ"ל.
... קראו עודפחות

לפני 21 שנה, רן שמשוני ואני (אייל ברנר), הקמנו את פסיפס. היה לנו לקוח אחד (תודה לך אוניברסיטת חיפה - University Of Haifa...) והמון המון זמן פנוי. היינו שני ילדים עם בלורית (אפילו צירפנו לכאן תמונות להוכחה) וחלום לתרום את חלקנו לעולם החינוך. השתמשנו במילים תמימות כמו ערכים, ביטחון עצמי, מוטיבציה, סגנון למידה ועוד. האמנו באמת ובתמים שאפשר להעצים את תחושת המסוגלות והביטחון העצמי של התלמידים ולהקנות להם כלים ללמידה שישמשו אותם בבית הספר ומחוצה לו. כלים להתמודדות עם אתגרים, כישלונות והתמדה תוך הכרה מתמדת בערכם העצמי. החודש אנחנו מציינים 21 שנים מאז אותה נקודה, הבלורית כבר נעלמה (למרות שאצל רן עוד יש משהו...), גם הברכיים והגב כבר לא כשהיו... ולשמחתי הרבה אנחנו מזמן כבר לא לבד בפסיפס. יש לנו צוות משרד נפלא, צוות מנהלים ומדריכים מעולים ואיכותיים, ולקוחות שהם שותפים אמיתיים לדרך ולתהליך. המשותף לכולם הוא אותו ניצוץ בעיניים ואותה התרגשות שביצירת השפעה ממשית על מורים ותלמידים, על מנהלים ועל עובדים ובאופן כללי על היחיד והיחידה, שהם, כפי שנאמר על ידי חכמים ממני, עולם ומלואו. גם בשנת 2020, כולנו בפסיפס שמחים להצהיר שאנחנו עדיין משתמשים במילים תמימות ומאמינים בכל מאודנו שכל אדם שעובד עם ילדים ובני נוער הוא מחנך, בין אם הוא מורה בבית הספר, ובין אם הוא מאמן כדורסל, מדריכת החוג לאלקטרוניקה, גלישת גלים, שחמט, בלט או כל תחום אחר. מלבד התמקצעות והוראת תכנים, כל אחד מאלה מלמד את הילדים על אינטראקציות חברתיות, התמדה, התמודדות עם אתגרים וקשיים, עבודת צוות ושיתוף פעולה, התחשבות באחר, הקשבה, נתינה, מקום לביטוי ועוד ערכים וכלים רבים. כל אחת ואחד מהעוסקים במלאכות החשובות והקשות הללו מהווה דוגמה אישית שמעודדת חיקוי ולמידה מצד הילדים ובני הנוער, וכל אחת ואחד מהם יכול להותיר את חותמו לחיים שלמים בקרב תלמידיו. זוהי אחריות כבדה מצד אחד, אך בעיקר זכות גדולה ויקרת ערך. 
בימים אלה ייצא לאור הספר החדש שלנו גם למורה מגיע 100, זהו ספר שמרכז מאה כלי עבודה שניתן להשתמש בהם בהוראה ובהדרכה כדי להעשיר ולייעל את חוויית הלמידה. לקח לנו ארבע שנים לכתוב את הספר! ובמהלכן עסקנו בכתיבה, עריכה, עיצוב ובדיקות הגהה שחזרו על עצמם במעגלים שנדמה היה שלא יסתיימו לעולם... מכיוון שבספר משולבים גם 100 ציטוטים הייתי רוצה לתת לכם את האחד שלי בעקבות התהליך הארוך, ארוך, ארוך של כתיבת והפקת הספר הזה: לא קיימת הצלחה בעולם של אדם או ארגון, שלא מבוססת על תנועה מתמדת, מאמץ והתמדה, אייל ברנר. אני מזמין אותך להתרגש איתנו, להיכנס ולהציץ בספר החדש שלנו בכתובת הזו:
https://bit.ly/331GjOu אנחנו מציעים את הספר לזמן מוגבל במחיר השקה מיוחד - 50 שח + משלוח לגרסה המודפסת ו 44 שח בגרסת eBook דיגיטלית הזמינה לקריאה באופן מיידי. חשוב לזכור לרשום את קוד הקופון מורה100 בדף הרכישה של הספר המודפס. אסיים במשפט הנפלא של הסופרת והמשוררת מאיה אנגלו, משפט שמבהיר ומדגיש עד כמה עבודת החינוך המאתגרת היא זכות גדולה: אנשים ישכחו את מה שאמרת, ישכחו את מה שעשית, אבל לעולם לא ישכחו את מה שגרמת להם להרגיש. תודה לך על שקראת,
לא מובן מאליו מבחינתי, 
אייל ברנר - מנכל.

הגב בפייסבוק לפני 21 שנה, ...

בהחלט גאוות יחידה וכיף לקחת חלק מהמסע הזה🌹

משתפת,מרגש מאד❤️

גאה להיות חלק מהדבר המדהים שיצרתם

באמת צוות לעניין. שמח שמצאתי אתכם לפני כמעט עשור.

מאוד מאוד מרגש ❤שמחתי להיות חלק מהדבר המופלא הזה כל כך הרבה שנים. בלב אני עדין מרגישה חלק 🌺

שתמשיכו להצליח ולהוביל🙏🙏.. היה לי תענוג להיות חלק מהצוות המיוחד והמקסים הזה.. מתגעגעת המון ❤️❤️

נהדר! בהצלחה!!

מדהים אייל! כל הכבוד לכם. מעורר השראה

וואו אייל כמה זמן עבר פשוט לא יאומן עליות ומורדות קשים וקלים באמת שאפו ענק והספר בכלל הוצאה מדהימה לאנשי החינוך כל הכבוד המון הצלחה בהמשך הדרך

שיתוף מקסים, אייל. דרך חשובה ומעוררת השראה. תמשיכו בטוב שאתם עושים, מגיע ללילדים שלנו ולנו חינוך איכותי, ערכי ומעצים (לא מילים תמימות, יותר מילים של חולמים שהופכים חלומות למציאות). בהצלחה ❣

השראה למצויינות התמדה ואמונה בדרך . שפו 👌👍

אייל ורונן , צירוף קטלני !! כמובן במובן החיובי ... כיף לעבוד אתכם , מקור לגאווה ולהשראה ... מאחל לכם ולחברת פסיפס " שאני חלק ממנה" המון הצלחות . 👍👍👍👏👏👏🎉🎉🎉

תותחים ! בהצלחה עם הספר !

איזה ייעוד נפלא ומשמעותי בחרתם לכם.

אייל ורן מזלטוב על זוגיות ארוכת שנים❣️ המהות והערכים והאמונה בדרך המיוחדת שלכם - לא השתנו וזה מה שהכי יפה, מעריצה 🌺

מרשים ביותר! אייל ברנר העיקר שהנמשים נותרו כשהיו... חחחח

אייל גם בלי הבלורית אתה משו, שיהיה בהצלחה עם הספר

בהצלחה !! אפשר לשלם בביט ?

אייל ורן יקרים, זה כזה יפה וכל הכבוד על המסע הארוך הרצוף חוויות למידה מדהימות.

מרגש... חתיכת תקופה.. נראה שמשתבחים כל הזמן. תענוג להיות חלק מזה... משתפת את הפוסט בשמחה

כתוב מקסים ♡ כל הכבוד ובהצלחה

אייל ברנר כל הכבוד חבר ! נ.ב. - גם הקרחת נאה לך

מס' 1

שמחה שמצאתי את דרכי אליכם, גם אם זה רק לאחרונה.

יפה כתבת ! בהצלחה ! אהבתי ת'לוק הצעיר 🙂

View more comments