Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons

לאחרונה העברנו מפגש בנושא חשיבה יצירתית בעמותת Yedidut Toronto ידידות טורונטו העוסקת בהעצמת אוכלוסיות מהפריפריה החברתית בישראל. העמותה מזהה פערים ברשת הביטחון החברתית שמעניקים המדינה וארגוני המגזר השלישי ומפתחת מודלים חדשים ואפקטיביים למתן מענה מתאים.

הייתה פעילות מעניינת ומשמחת מאוד ובסיומה קיבלנו משוב מעולה מהמשתתפים:

"עופר כל הכבוד ותודה על היחס המכבד ומאיר הפנים לכל אחד ולכל רעיון, זה נותן ביטחון עצמי ורצון להשתתף ולהרוויח ידע וכלים!"

"באופן כללי בחרתי בקורס הזה כי אני חושב שבכל דבר, החשיבה היא המנוע הכי חשוב, ואכן הקורס תרם לי המון והספקתי לשתף חברים ומשפחה בתכני הקורס והדבר עורר התלהבות יתרה אז תודה ענקית על הקורס המצוין."

"ברצוני לומר תודה רבה לעופר המרצה וכן לצוות חרדים באקדמיה. על פעילות כל כך מדויקת, כל כך רלוונטית לכל צעד בחיינו ולא בהכרח רק "בלימודים", אלא אבני דרך משמעותיות להמשך החיים בכלל ובכיוון המקצועי-טכנולוגי בפרט. היה כיף ומעשיר מאוד. תודה רבה!!!"

"תודה לך! נהניתי בזמן הסדנה, וההנאה ממשיכה גם לאחריה."

תודה רבה לכל המשתתפים הנפלאים, למנחה שלנו עפר לוי שהעביר את הפעילות וכמובן לעמותת Yedidut Toronto ידידות טורונטו

רוצים שנעביר גם אצלכם פעילות של חשיבה יצירתית? בשמחה! צרו איתנו קשר: 04-6288838, Office@psifas.co.il
... קראו עודפחות

לאחרונה העברנו מפגש בנושא חשיבה יצירתית בעמותת Yedidut Toronto ידידות טורונטו העוסקת בהעצמת אוכלוסיות מהפריפריה החברתית בישראל. העמותה מזהה פערים ברשת הביטחון החברתית שמעניקים המדינה וארגוני המגזר השלישי ומפתחת מודלים חדשים ואפקטיביים למתן מענה מתאים. הייתה פעילות מעניינת ומשמחת מאוד ובסיומה קיבלנו משוב מעולה מהמשתתפים: עופר כל הכבוד ותודה על היחס המכבד ומאיר הפנים לכל אחד ולכל רעיון, זה נותן ביטחון עצמי ורצון להשתתף ולהרוויח ידע וכלים! באופן כללי בחרתי בקורס הזה כי אני חושב שבכל דבר, החשיבה היא המנוע הכי חשוב, ואכן הקורס תרם לי המון והספקתי לשתף חברים ומשפחה בתכני הקורס והדבר עורר התלהבות יתרה אז תודה ענקית על הקורס המצוין. ברצוני לומר תודה רבה לעופר המרצה וכן לצוות חרדים באקדמיה. על פעילות כל כך מדויקת, כל כך רלוונטית לכל צעד בחיינו ולא בהכרח רק בלימודים, אלא אבני דרך משמעותיות להמשך החיים בכלל ובכיוון המקצועי-טכנולוגי בפרט. היה כיף ומעשיר מאוד. תודה רבה!!! תודה לך! נהניתי בזמן הסדנה, וההנאה ממשיכה גם לאחריה. תודה רבה לכל המשתתפים הנפלאים, למנחה שלנו עפר לוי שהעביר את הפעילות וכמובן לעמותת Yedidut Toronto ידידות טורונטו רוצים שנעביר גם אצלכם פעילות של חשיבה יצירתית? בשמחה! צרו איתנו קשר: 04-6288838, Office@psifas.co.il

מזה כחצי שנה אני כותב לכם על הספר החדש שלנו "גם למורה מגיע 100" ובכל פעם אני אומר שהנה אוטוטו... ממש עוד רגע... עוד חודש אחד... ממש מעבר לפינה... והספר יוצא לאור, והנה גם החודש אני חוזר על אותן מילים, אולי עם ניסוח חדש ותקווה פועמת מכיוון שעותק השמש עושה את דרכו מבית הדפוס בירושלים ממש ברגעים אלה.

זה לא הספר הראשון שאנחנו כותבים ומוציאים לאור, אבל בכל פעם הקטע המפתיע והמצחיק (או עצוב, תלוי מתי שואלים אותי...) הוא שזמן כתיבת הספר (שלקח בפועל קרוב לשנתיים) זהה לזמן שלוקח להפיק את הספר עד למוצר המוגמר שיגיע אלינו (ואליכם) ממש בקרוב 🙂

אחרי התהליך היצירתי, שמונע מכוחות מוטיבציוניים שונים ומרגשים, מגיעים שלבים שהם הרבה יותר טכניים, כמו למשל הגהות חוזרות ונשנות שתמיד מתגלות בהן טעויות, עריכה לשונית שמחייבת ניסוחים חדשים ובמקרים רבים אף כתיבה מחדש של פרקים ואפילו החלפתם ברעיון וטקסט אחר, עיצוב הספר החל מן הכריכה ועד בכלל, עוד הגהות, הכנת גרסה דיגיטלית, עוד קצת הגהות, בניית עמודי הספר באתר, קבלת עותק שמש, עוד הגהות... ולבסוף, הדפסה, משלוח של כל העותקים למשרד ומשלוח ללקוחות שכבר רכשו את הספר במחיר מיוחד בהזמנה מוקדמת (כפיים).

האמת שהתובנה הזו גורמת לי לכבד כל מוצר שאני פוגש בחלונות הראווה. לא משנה אם זה ספר ילדים שכולל טקסט ואיורים שבוודאי דרשו אינספור גרסאות, מנורה מעוצבת שמישהו טרח ובנה עשרות מודלים שלה עד שהגיע לזו שאנחנו רואים בחלון, משחק קלפים שהתחיל כרעיון גולמי עשר שנים קודם לכן ועוד ועוד.

צעד צעד

לכל המוצרים הללו יש מכנה משותף והוא שהיוצרים לא התייאשו באמצע הדרך, אלא המשיכו לחלום ולעשות עד שהמוצר הפך עובדה.

זה לא תמיד פשוט, כשהחלק היצירתי נגמר מתחילים חלקים טכניים, שחלקם משמימים, הדורשים משמעת עצמית אל מול הרצון לעשות כל דבר אחר... אבל, התיאור שתיארתי אודות הספר מתאים ל"מיליון" מצבים בחיים שבהם אנו נדרשים לצעוד לאורך נתיב עם עליות, מורדות ושלל אתגרים בדרך.

לא משנה אם זאת פעולה פשוטה כמו לבדוק לפני שאנחנו מגישים את הבחינה שעמלנו עליה בשעה האחרונה, או להקדיש את פרק הזמן המתאים ללמידה לפני בחינת הבגרות במקצוע שאנחנו לומדים כבר שנים, או להתחיל את המחצית השנייה של שנת הלימודים אחרי חופשת פסח, עם כל האנרגיה שזה דורש מאיתנו. ואחרון חביב, כי אמא שלי ביקשה ממני להוסיף, לעשות כלים ולא לנקות את הכיור...

כל פעולה כזו דורשת מאיתנו לגייס את המוטיבציה, להתמודד עם הצדדים הפחות קלים או נעימים של המשימה ולקדם אותה גם כאשר היא תקועה ולא זזה.

אם נעבוד בשיטת "צעד צעד" נוכל להתמקד בכל פעם בצעד שלפנינו מבלי להתמודד עם "כאב הראש" של כל השלבים שנצטרך לעשות בהמשך.

אפשר לקרוא עוד על הכלי "צעד צעד" בספר "גם למורה מגיע 100".

אגב, עדיין ניתן לרכוש את הספר בהזמנה מוקדמת במחיר מיוחד ולקבל את הספר מיד לאחר שייצא לאור. כל מה שצריך לעשות זה לרשום את קוד הקופון בהצלחה20 בדף הרכישה כאן:
bit.ly/36fJoLi

מאחר והספר ייצא לאור ממש בקרוב - כדאי למהר ולהזמין אותו כבר עכשיו. אחרי שהספר ייצא לאור המחיר יעלה.


שתהיה שנה אזרחית טובה,
... קראו עודפחות

מזה כחצי שנה אני כותב לכם על הספר החדש שלנו גם למורה מגיע 100 ובכל פעם אני אומר שהנה אוטוטו... ממש עוד רגע... עוד חודש אחד... ממש מעבר לפינה... והספר יוצא לאור, והנה גם החודש אני חוזר על אותן מילים, אולי עם ניסוח חדש ותקווה פועמת מכיוון שעותק השמש עושה את דרכו מבית הדפוס בירושלים ממש ברגעים אלה. זה לא הספר הראשון שאנחנו כותבים ומוציאים לאור, אבל בכל פעם הקטע המפתיע והמצחיק (או עצוב, תלוי מתי שואלים אותי...) הוא שזמן כתיבת הספר (שלקח בפועל קרוב לשנתיים) זהה לזמן שלוקח להפיק את הספר עד למוצר המוגמר שיגיע אלינו (ואליכם) ממש בקרוב :-) אחרי התהליך היצירתי, שמונע מכוחות מוטיבציוניים שונים ומרגשים, מגיעים שלבים שהם הרבה יותר טכניים, כמו למשל הגהות חוזרות ונשנות שתמיד מתגלות בהן טעויות, עריכה לשונית שמחייבת ניסוחים חדשים ובמקרים רבים אף כתיבה מחדש של פרקים ואפילו החלפתם ברעיון וטקסט אחר, עיצוב הספר החל מן הכריכה ועד בכלל, עוד הגהות, הכנת גרסה דיגיטלית, עוד קצת הגהות, בניית עמודי הספר באתר, קבלת עותק שמש, עוד הגהות... ולבסוף, הדפסה, משלוח של כל העותקים למשרד ומשלוח ללקוחות שכבר רכשו את הספר במחיר מיוחד בהזמנה מוקדמת (כפיים). האמת שהתובנה הזו גורמת לי לכבד כל מוצר שאני פוגש בחלונות הראווה. לא משנה אם זה ספר ילדים שכולל טקסט ואיורים שבוודאי דרשו אינספור גרסאות, מנורה מעוצבת שמישהו טרח ובנה עשרות מודלים שלה עד שהגיע לזו שאנחנו רואים בחלון, משחק קלפים שהתחיל כרעיון גולמי עשר שנים קודם לכן ועוד ועוד. צעד צעד לכל המוצרים הללו יש מכנה משותף והוא שהיוצרים לא התייאשו באמצע הדרך, אלא המשיכו לחלום ולעשות עד שהמוצר הפך עובדה. זה לא תמיד פשוט, כשהחלק היצירתי נגמר מתחילים חלקים טכניים, שחלקם משמימים, הדורשים משמעת עצמית אל מול הרצון לעשות כל דבר אחר... אבל, התיאור שתיארתי אודות הספר מתאים למיליון מצבים בחיים שבהם אנו נדרשים לצעוד לאורך נתיב עם עליות, מורדות ושלל אתגרים בדרך. לא משנה אם זאת פעולה פשוטה כמו לבדוק לפני שאנחנו מגישים את הבחינה שעמלנו עליה בשעה האחרונה, או להקדיש את פרק הזמן המתאים ללמידה לפני בחינת הבגרות במקצוע שאנחנו לומדים כבר שנים, או להתחיל את המחצית השנייה של שנת הלימודים אחרי חופשת פסח, עם כל האנרגיה שזה דורש מאיתנו. ואחרון חביב, כי אמא שלי ביקשה ממני להוסיף, לעשות כלים ולא לנקות את הכיור... כל פעולה כזו דורשת מאיתנו לגייס את המוטיבציה, להתמודד עם הצדדים הפחות קלים או נעימים של המשימה ולקדם אותה גם כאשר היא תקועה ולא זזה. אם נעבוד בשיטת צעד צעד נוכל להתמקד בכל פעם בצעד שלפנינו מבלי להתמודד עם כאב הראש של כל השלבים שנצטרך לעשות בהמשך. אפשר לקרוא עוד על הכלי צעד צעד בספר גם למורה מגיע 100. אגב, עדיין ניתן לרכוש את הספר בהזמנה מוקדמת במחיר מיוחד ולקבל את הספר מיד לאחר שייצא לאור. כל מה שצריך לעשות זה לרשום את קוד הקופון בהצלחה20 בדף הרכישה כאן:
http://bit.ly/36fJoLi מאחר והספר ייצא לאור ממש בקרוב - כדאי למהר ולהזמין אותו כבר עכשיו. אחרי שהספר ייצא לאור המחיר יעלה. 
שתהיה שנה אזרחית טובה,

עודכן בתאריך 01/01/20

פסיפס הרצאות- למידה ומוטיבציה

... קראו עודפחות

יום המורה שמח!
זאת הזדמנות נפלאה להודות לכל המורים, המנהלים וסגלי ההוראה.

לכבוד יום המורה בצענו בשבועות האחרונים עשרות מפגשי הערכה ותודה לכל המורים שלוקחים חלק בתהליכי הפיתוח המקצועי שאנחנו מעבירים.

המפגשים היו משמחים ומרגשים מאוד ובמהלכם המורים שיתפו וסיפרו על מורים שהשפיעו עליהם בתור תלמידים, על ההשפעה המדהימה שיש להם כמורים על התלמידים שלהם ובעיקר חייכו ושמחו על ההזדמנות לחגוג את יום המורה ביחד.

אנחנו מצרפים לפה את תכנו של המכתב שאלברט קאמי (סופר ופילוסוף צרפתי) שלח למורה שלו, מר ז'רמן, לאחר שזכה בפרס נובל לספרות:

"מר ז'רמן היקר,
נתתי להמולה שהקיפה אותי בימים אלה לשכוך מעט ועכשיו אני פונה אליך, לומר לך דברים שיוצאים מן הלב.
חלקו לי כבוד גדול מדי, שלא רדפתי ולא ביקשתי לי.
אבל כשקיבלתי את הבשורה, הראשון שחשבתי עליו, אחרי אמי, היית אתה.

בלעדיך, בלי היד החמה הזאת שהושטת לילד הקטן העני שהייתי,
בלי תלמודך, והדוגמה שנתת, לא היה קורה דבר מכל אלה.

אינני עושה עניין גדול מסוג זה של כבוד.
אבל זו הזדמנות, מכל מקום, לומר לך מה היית, ועודך בשבילי,
ולהבטיח לך שמאמציך, עבודתך, והנדיבות שהשקעת בה,
עודם חיים בלבו של אחד מתלמידיך הקטנים,
שלמרות שנותיו לא חדל להיות תלמידך המכיר לך טובה.
אני מחבק אותך בכל כוחי.

אלבר קאמי"

מרגש ומדוייק כל כך!

יום המורה שמח!!
... קראו עודפחות

הגב בפייסבוק

وقت سعيد

חילי טרופר, ברכה לכל אנשי החינוך ליום המורה: www.facebook.com/116683511824305/posts/1452658061560170/

Elham Wajeh Tamesh

עודכן בתאריך 18/12/19

פסיפס הרצאות- למידה ומוטיבציה

כתבה שלנו בהגיע זמן חינוך והפעם על הניסיון של המנחה ומנהל תכנית "אתגרים" אצלנו, רונן איציק, כמורה בחטיבת ביניים ומה אפשר ללמוד ממנו על ההזדמנות האדירה בחטיבת הביניים גם למורים וגם לתלמידים.

bit.ly/middleschoolsPsifas

נשמח לשמוע את דעתכם 🙂החומר לא עניין את התלמידים, הם לא נהנו מהשיעורים ולא התרשמו ממני או מהמצגות האינטראקטיביות בהן השתמשתי. חשתי שכל מאמצי להשקיט את הכיתה ולהיכנס לאווירה לימודית כשלו לחלוטין ולאחר שיחה עם מנהלת חטיבת הביניים נפלה בי תובנה משמעותית – אני לא רלוונטי!. להמשך מאמרו של Col res. Ronen Itsik - רונן איציק על ההזדמנויות בחטיבת הביניים>> bit.ly/middleschoolsPsifas
פסיפס הרצאות- למידה ומוטיבציה
... קראו עודפחות

כתבה שלנו בהגיע זמן חינוך והפעם על הניסיון של המנחה ומנהל תכנית אתגרים אצלנו, רונן איציק, כמורה בחטיבת ביניים ומה אפשר ללמוד ממנו על ההזדמנות האדירה בחטיבת הביניים גם למורים וגם לתלמידים. http://bit.ly/middleschoolsPsifas נשמח לשמוע את דעתכם :-)

הנה וידוי קטן - אני אוהב תאריכים...
עבריים או לועזיים זה כבר עניין של אמונה, הרגלים ומסורת,
אבל באופן כללי יש משהו בתאריכים שעוזר לי לעצור לרגע את השגרה
ולחשוב לאן אני הולך.

ימי הולדת מצד אחד, ימי אזכרה וזיכרון מצד שני, תחילת או סוף שנה, מעבר לכיתה חדשה או לבית ספר, תחילת שנת לימודים אקדמית, טיול לפריז, אמסטרדם, תאילנד או הודו, אירועים משמעותיים שהתרחשו בארץ ובעולם, מלחמות שפרצו או שלום שנחתם, הילדים שעולים לכיתה א' או לחטיבה ובכלל, מעבר דירה או עיר או ארץ, אחיינים שנולדים, חברים שמתחתנים או מחתנים את ילדיהם (כן... כבר הגעתי לגיל...) ועוד.

רגע לפני שדצמבר מסתיים ומסמן לי שהנה חולפת לה שנה, ואולי עם המעבר לשנת 2020 אפשר גם קצת לחשוב על העשור שחלף וקצת על העשור שבדרך.


אז כמו ילד טוב פתח תקוה לקחתי דף והתחלתי לרשום בנקודות את העשור האחרון. בשניות הראשונות קפצו לי בעיקר האירועים הגדולים והדרמטיים כמו לידתה של בתי הקטנה, חגיגת בר המצווה של הבן הגדול, הפרידה העצובה מאבי זכרו לברכה ועוד כמה ענייני בתי חולים, הגורה החדשה שהגיעה אלינו זה עתה ואוכלת נעליים, ספות ומשקופים של דלתות (לך תבין...).

האירועים הגדולים הללו צפו ועלו מעצמם ולאחריהם הגיעו אלו הקטנים יותר. נקודות זמן שסימלו משהו או שקרה בהן משהו, החלטה שקיבלתי, התחלה של לימודים, חוג או תחביב, התקדמות ושינויים בעבודה, מימוש עצמי ומה זה בכלל אומר לי ועוד.

אחרי העבר עברתי לעתיד, ניסיתי לכתוב על הדף מספר נקודות שהייתי רוצה שיהיו בחיי בשנה הקרובה, חלקן מוחשיות וחלקן רגשיות והתנהגותיות.

כתבתי לא מעט נקודות אך הראשונה שנכתבה מעצמה הייתה:

להיות אותנטי.

אני עוד לא בטוח שאני ממש מבין איך אני עושה את זה,
איך אפשר ללמד את עצמך להיות קצת יותר נאמן לעצמך,
לדעת להשמיע את הקול שלך גם כשברקע יש חשש שמישהו לא יאהב את זה,
לדעת ללכת בנתיב הנכון לך תוך שמירה על המרקם העדין והטוב של הסביבה בה אתה חי.

מסתבר, שגם בגילי יש לי עוד דרך 🙂


אני מזמין אתכם לחשוב על סיום השנה שלכם,
על הדברים שעשיתם ועל הדברים שרציתם,
על חלומות שנשארו ועל חלומות שזקוקים לעדכון ולהתאמה למי שאתם היום.


ואם כבר אנחנו מדברים על תאריכים,
אני מצרף כלי נפלא ליצירת סקרנות ועניין בלמידה שנקרא מה (עוד) קרה באחד בספטמבר? גם הכלי הזה לקוח מתוך הספר שלנו "גם למורה מגיע 100".

כדי להדגים את הכלי, נבחר בתאריך שמוכר היטב לכל תלמידה ותלמיד במערכת החינוך הממלכתית בישראל, וגם להורים ולמורים: אחד בספטמבר.

כידוע לכול, באחד בספטמבר נפתחת שנת הלימודים.

אבל... בתאריך הזה קרו בעבר כל מיני דברים:

באחד בספטמבר 1891 נולד הצייר הישראלי יוסף זריצקי.

באחד בספטמבר 1897 נחנכה בבוסטון הרכבת התחתית הראשונה בצפון אמריקה.

באחד בספטמבר 1939 פרצה מלחמת העולם השנייה, עם פלישת גרמניה הנאצית לפולין.

באחד בספטמבר 1946 נולד הזמר הישראלי שלום חנוך.

באחד בספטמבר 1959 התחילו לבנות בסמוך לדימונה "בית חרושת לטקסטיל"...

באחד בספטמבר 1972 הפך בובי פישר לאלוף העולם בשחמט.הכלי מציג דרך נחמדה ומקורית ללימוד היסטוריה, דרך שיכולה להתבסס על למידה עצמאית ועל איתור מידע במרשתת אודות אירועים היסטוריים שונים.

באמצעות הכלי אנחנו מעוררים סקרנות ומספקים מבט רחב על ציר הזמן, תוך קישור והשוואה בין אירועים שהתרחשו באותו היום בשנים שונות.


להלן כמה דרכים אפשריות להפעלת הכלי:

למידה על מה שקרה בתאריך שבו מתקיים השיעור בשנים עברו.
יצירת שרשרת של אירועים שמתחברים זה לזה דרך תאריך מסוים, כגון תאריך יום ההולדת שלנו (לדוגמה: ב-31 במאי נולד אייל ברנר, באותו תאריך בשנת 1809 נפטר המלחין יוזף היידן שנולד ב-31 במרץ וביום הולדתו...).
כתיבת ערך בוויקיפדיה על אירוע משמעותי לפי בחירה.
הכנת פתקים עם אירועים שונים ומיקומם על גבי ציר זמן.


אה, ועוד דבר קטן: אנחנו יכולים לנצל את ההזדמנות ולשתף את התלמידים באירועים היסטוריים שהתרחשו בימי חיינו, למשל לספר להם מה קרה באחד בספטמבר כשאנחנו היינו ילדים, או לספר על אירועים חשובים שהתרחשו בארץ או בעולם בתאריך יום ההולדת שלנו, וכן הלאה.אמרו את זה קודם, לפניי...
"כל המאמין שלא ניתן לשנות את ההיסטוריה, מעולם לא ניסה לכתוב את ספר הזיכרונות שלו." - דוד בן-גוריון

ועכשיו לכמה הודעות:

1. במהלך חודש נובמבר קיימנו ביחד עם מכון אדלר וובינר מרתק אודות הכלה והשתלבות - מי שלא הצליח להגיע לשידור החי מוזמן לצפות בהקלטה בקלות וללא עלות. כל מה שצריך לעשות זה להירשם כאן:

bit.ly/36wqQY5

2. הספר החדש שלנו, גם למורה מגיע 100, נמצא בשלבי הגהה אחרונים!!!

ממש בעוד רגע הוא חוזר למעצבים ומשם אחרי תיקונים עובר לבית הדפוס לטובת עותק שמש (עותק דמוי ספר שמטרתו הגהה ועוד קצת תיקונים, ומשם אפשר להתקדם להדפסה).

מרגש.

אני מזכיר שניתן לרכוש את הספר בהזמנה מוקדמת במחיר מיוחד כבר עכשיו ולקבל את הספר מיד לאחר שייצא לאור. כל מה שצריך לעשות זה לרשום את קוד הקופון בהצלחה20 בדף הרכישה כאן:

bit.ly/36fJoLi

נצלו את ההזדמנות לקבל את הספר המעולה הזה ובמחיר מיוחד.


שיהיה חודש טוב וגשום - למי שאוהב גשם... 🙂

ויום המורה שמח!!
... קראו עודפחות

הנה וידוי קטן - אני אוהב תאריכים...
עבריים או לועזיים זה כבר עניין של אמונה, הרגלים ומסורת,
אבל באופן כללי יש משהו בתאריכים שעוזר לי לעצור לרגע את השגרה
ולחשוב לאן אני הולך. ימי הולדת מצד אחד, ימי אזכרה וזיכרון מצד שני, תחילת או סוף שנה, מעבר לכיתה חדשה או לבית ספר, תחילת שנת לימודים אקדמית, טיול לפריז, אמסטרדם, תאילנד או הודו, אירועים משמעותיים שהתרחשו בארץ ובעולם, מלחמות שפרצו או שלום שנחתם, הילדים שעולים לכיתה א או לחטיבה ובכלל, מעבר דירה או עיר או ארץ, אחיינים שנולדים, חברים שמתחתנים או מחתנים את ילדיהם (כן... כבר הגעתי לגיל...) ועוד. רגע לפני שדצמבר מסתיים ומסמן לי שהנה חולפת לה שנה, ואולי עם המעבר לשנת 2020 אפשר גם קצת לחשוב על העשור שחלף וקצת על העשור שבדרך. אז כמו ילד טוב פתח תקוה לקחתי דף והתחלתי לרשום בנקודות את העשור האחרון. בשניות הראשונות קפצו לי בעיקר האירועים הגדולים והדרמטיים כמו לידתה של בתי הקטנה, חגיגת בר המצווה של הבן הגדול, הפרידה העצובה מאבי זכרו לברכה ועוד כמה ענייני בתי חולים, הגורה החדשה שהגיעה אלינו זה עתה ואוכלת נעליים, ספות ומשקופים של דלתות (לך תבין...). האירועים הגדולים הללו צפו ועלו מעצמם ולאחריהם הגיעו אלו הקטנים יותר. נקודות זמן שסימלו משהו או שקרה בהן משהו, החלטה שקיבלתי, התחלה של לימודים, חוג או תחביב, התקדמות ושינויים בעבודה, מימוש עצמי ומה זה בכלל אומר לי ועוד. אחרי העבר עברתי לעתיד, ניסיתי לכתוב על הדף מספר נקודות שהייתי רוצה שיהיו בחיי בשנה הקרובה, חלקן מוחשיות וחלקן רגשיות והתנהגותיות. כתבתי לא מעט נקודות אך הראשונה שנכתבה מעצמה הייתה: להיות אותנטי. אני עוד לא בטוח שאני ממש מבין איך אני עושה את זה,
איך אפשר ללמד את עצמך להיות קצת יותר נאמן לעצמך,
לדעת להשמיע את הקול שלך גם כשברקע יש חשש שמישהו לא יאהב את זה,
לדעת ללכת בנתיב הנכון לך תוך שמירה על המרקם העדין והטוב של הסביבה בה אתה חי. מסתבר, שגם בגילי יש לי עוד דרך :-) אני מזמין אתכם לחשוב על סיום השנה שלכם,
על הדברים שעשיתם ועל הדברים שרציתם,
על חלומות שנשארו ועל חלומות שזקוקים לעדכון ולהתאמה למי שאתם היום. ואם כבר אנחנו מדברים על תאריכים,
אני מצרף כלי נפלא ליצירת סקרנות ועניין בלמידה שנקרא מה (עוד) קרה באחד בספטמבר? גם הכלי הזה לקוח מתוך הספר שלנו גם למורה מגיע 100. כדי להדגים את הכלי, נבחר בתאריך שמוכר היטב לכל תלמידה ותלמיד במערכת החינוך הממלכתית בישראל, וגם להורים ולמורים: אחד בספטמבר. כידוע לכול, באחד בספטמבר נפתחת שנת הלימודים. אבל... בתאריך הזה קרו בעבר כל מיני דברים: באחד בספטמבר 1891 נולד הצייר הישראלי יוסף זריצקי. באחד בספטמבר 1897 נחנכה בבוסטון הרכבת התחתית הראשונה בצפון אמריקה. באחד בספטמבר 1939 פרצה מלחמת העולם השנייה, עם פלישת גרמניה הנאצית לפולין. באחד בספטמבר 1946 נולד הזמר הישראלי שלום חנוך. באחד בספטמבר 1959 התחילו לבנות בסמוך לדימונה בית חרושת לטקסטיל... באחד בספטמבר 1972 הפך בובי פישר לאלוף העולם בשחמט. הכלי מציג דרך נחמדה ומקורית ללימוד היסטוריה, דרך שיכולה להתבסס על למידה עצמאית ועל איתור מידע במרשתת אודות אירועים היסטוריים שונים. באמצעות הכלי אנחנו מעוררים סקרנות ומספקים מבט רחב על ציר הזמן, תוך קישור והשוואה בין אירועים שהתרחשו באותו היום בשנים שונות. 
להלן כמה דרכים אפשריות להפעלת הכלי: למידה על מה שקרה בתאריך שבו מתקיים השיעור בשנים עברו.
יצירת שרשרת של אירועים שמתחברים זה לזה דרך תאריך מסוים, כגון תאריך יום ההולדת שלנו (לדוגמה: ב-31 במאי נולד אייל ברנר, באותו תאריך בשנת 1809 נפטר המלחין יוזף היידן שנולד ב-31 במרץ וביום הולדתו...).
כתיבת ערך בוויקיפדיה על אירוע משמעותי לפי בחירה.
הכנת פתקים עם אירועים שונים ומיקומם על גבי ציר זמן. אה, ועוד דבר קטן: אנחנו יכולים לנצל את ההזדמנות ולשתף את התלמידים באירועים היסטוריים שהתרחשו בימי חיינו, למשל לספר להם מה קרה באחד בספטמבר כשאנחנו היינו ילדים, או לספר על אירועים חשובים שהתרחשו בארץ או בעולם בתאריך יום ההולדת שלנו, וכן הלאה. אמרו את זה קודם, לפניי...
כל המאמין שלא ניתן לשנות את ההיסטוריה, מעולם לא ניסה לכתוב את ספר הזיכרונות שלו. - דוד בן-גוריון ועכשיו לכמה הודעות: 1. במהלך חודש נובמבר קיימנו ביחד עם מכון אדלר וובינר מרתק אודות הכלה והשתלבות - מי שלא הצליח להגיע לשידור החי מוזמן לצפות בהקלטה בקלות וללא עלות. כל מה שצריך לעשות זה להירשם כאן: http://bit.ly/36wqQY5 2. הספר החדש שלנו, גם למורה מגיע 100, נמצא בשלבי הגהה אחרונים!!! ממש בעוד רגע הוא חוזר למעצבים ומשם אחרי תיקונים עובר לבית הדפוס לטובת עותק שמש (עותק דמוי ספר שמטרתו הגהה ועוד קצת תיקונים, ומשם אפשר להתקדם להדפסה). מרגש. אני מזכיר שניתן לרכוש את הספר בהזמנה מוקדמת במחיר מיוחד כבר עכשיו ולקבל את הספר מיד לאחר שייצא לאור. כל מה שצריך לעשות זה לרשום את קוד הקופון בהצלחה20 בדף הרכישה כאן: http://bit.ly/36fJoLi נצלו את ההזדמנות לקבל את הספר המעולה הזה ובמחיר מיוחד. שיהיה חודש טוב וגשום - למי שאוהב גשם... :-) ויום המורה שמח!!

עודכן בתאריך 14/11/19

פסיפס הרצאות- למידה ומוטיבציה

ככה נראה הוובינר מהצד שלנו 🙂

היה וובינר מעולה וכרגיל שמחנו להעביר אותו עם החברות ממכון אדלר | Adler Institute

במהלך הוובינר עסקנו בכלים יישומיים ליצירת מעטפת בית ספרית סביב ההיבטים הרגשיים הכרוכים בשילוב והכלה.

כמובן שניתן לצפות בהקלטת הוובינר בקלות וללא עלות - כל מה שצריך זה להירשם כאן:

bit.ly/36wqQY5

שווה לראות!
... קראו עודפחות

הגב בפייסבוק

היה מעולה ומעשיר! תודה!!

עודכן בתאריך 03/11/19

פסיפס הרצאות- למידה ומוטיבציה

... קראו עודפחות

עודכן בתאריך 27/10/19

פסיפס הרצאות- למידה ומוטיבציה

גם השנה אנחנו ממשיכים לפעול במסגרת תכנית "אתגרים" לפיתוח מנהיגות ביניים פדגוגית, מעשית מחוללת שינוי ומדידה במגזר דוברי ערבית.

השנה אנחנו עובדים בסימן "העצמת השינוי" ולכן אנו מעניקים כלים מגוונים נוספים ומתקדמים למורים המנהיגים במקביל לתחילת עבודה בבתי ספר נוספים.

בשנה זו נביא לשיא את כלל תהליכי השינוי שהתקיימו בבתי הספר שהשתתפו בתכנית עד כה, ובהם בניית סביבות למידה, מנטורינג, העצמה טכנולוגית ועוד.

כחלק מהפעילות הכנו את "אני מנהיג!" מחברת שימושית למורה המנהיג ואנחנו מקבלים בקשות ממורים רבים לקבל את המחברת שמסייעת להם בעבודה היום יומית באופן שימושי ומעניין.

מצ"ב כמה תמונות מהמחברת וגם תמונה של השייח סאלם, מנהל ביה"ס היסודי בית-זרזיר ורונן איציק מנהל התכנית בפסיפס.

תודה רבה לכל המורים שלוקחים חלק בתכנית, למנהלי בתי הספר, למרכזי הפסג"ה ולמשרד החינוך.

להנהיג, ליזום, לשנות ולהשפיע!
... קראו עודפחות

לכבוד תחילת שנת הלימודים ולזמן מוגבל - כל הספרים שלנו ב 35 ש"ח בלבד!

אז קדימה - נצלו את ההזדמנות להשיג לעצמכם ספרים מעולים שיעזרו לכם ללמוד ולהתפתח.

כל הספרים ב - 35 ש"ח + דמי משלוח.
כל הספרים הדיגיטליים (e-book) ב 35 ש"ח בלבד!

לרכישה, הצצה לספרים ופרטים נוספים: www.psifas.co.il

אל תשכחו לרשום את הקוד בהצלחה20 כדי לקבל את ההטבה.
קריאה נעימה!
... קראו עודפחות

עודכן בתאריך 25/07/19

פסיפס הרצאות- למידה ומוטיבציה

ניצלנו את היום השמשי והנפלא הזה לצאת לפעילות נחמדה במועדון הגולף של קיסריה.

למדנו את עקרונות המשחק, היינו במטווח הכדורים (יש גם כאלה שטווחו בדשא במקום בכדור), עשינו תחרות במשטח ה green (כל הכבוד לג'ני ואטל שהשאירו לכולנו אבק) וקינחנו בשיחה וארוחה טובה.

אנחנו כבר מוכנים לפתוח את שנת הלימודים הקרובה 🙂
... קראו עודפחות

הגב בפייסבוק

מקסימים 👏🏻

מממ...לא רואה אותי בתמונה....איך זה יכול להיות? 🤔🤔

בטיפים הקודמים שלנו לילדים ולהורים לילידם שעולים לכיתה א' למדנו מה חמוטל ואלישע חושבים על הדרך הכי טובה לרכוש ילקוט חדש, מה המקום הכי טוב בבית ללמוד בו ולהכין שיעורי בית ואיך מארגנים את הזמן בבוקר כדי להגיע בזמן לבית הספר.

אבל מי הם חמוטל ואלישע בכלל? הגיע הזמן להכיר...

חֲמוּטַל וֶאֱלִישָׁע הֵם תְּאוֹמִים
הֵם נוֹלְדוּ בְּדִיּוּק לִפְנֵי שֵׁשׁ שָׁנִים וּשְׁבוּעַיִים
רִאשׁוֹנָה נוֹלְדָה חֲמוּטַל, וְעֶשֶׂר דַּקּוֹת אַחֲרֶיהָ יָצָא לָאֲוִויר הָעוֹלָם אֱלִישָׁע.
הַיּוֹם הֵם מְסַיְּימִים אֶת גַּן חוֹבָה וְנִפְרָדִים מֵהַגַּנֶּנֶת וּמֵהַסַּיַּעַת.
כֵּן-כֵּן, מַמָּשׁ עוֹד רֶגַע יַתְחִיל הַחוֹפֶשׁ הַגָּדוֹל
וְאָז... שָׁלוֹם כִּיתָּה א'!!!

חֲמוּטַל וֶאֱלִישָׁע קְצָת דּוֹמִים זֶה לְזֶה וּקְצָת שׁוֹנִים,
גַּם מִפְּנֵי שֶׁהוּא קְצָת בֵּן וְהִיא קְצָת בַּת,
אֲבָל גַּם בִּגְלַל סִיבּוֹת רַבּוֹת אֲחֵרוֹת.

חֲמוּטַל הֲכִי אוֹהֶבֶת גַּמְבָּה עִם קּוֹטֶג'
וֶאֱלִישָׁע הֲכִי אוֹהֵב סֶנְדּוִויץ' עִם אָבוֹקָדוֹ וּמֶלַח.
חֲמוּטַל לֹא מוּכָנָה לִטְעוֹם חוּמוּס (כָּכָה הִיא סִיפְּרָה לְאִימָּא)
וֶאֱלִישָׁע בַּחַיִּים וּבְשׁוּם פָּנִים וְאוֹפֶן לֹא יִתְקָרֵב לְאָנָנָס,
אֲבָל שְׁנֵיהֶם מְשׁוּגָּעִים עַל גְּבִיעַ גְּלִידַת תּוּת עִם פִּצְפּוּצֵי שׁוֹקוֹלָד
(וְזֶה נָכוֹן שֶׁגְּלִידָה מוּזָרָה כָּזֹאת לֹא תִּמְצְאוּ אֲפִילּוּ בַּיָּרֵחַ).

אֱלִישָׁע אוֹהֵב מְאוֹד לְטַפֵּס עַל עֵצִים וַחֲמוּטַל קְצָת פָּחוֹת,
חֲמוּטַל אוֹהֶבֶת לִצְפוֹת בְּתָוכְנִיּוֹת מַפְחִידוֹת וֶאֱלִישָׁע מַעֲדִיף מַצְחִיקוֹת,
אֱלִישָׁע אוֹמֵר שֶׁהוּא מְפַחֵד מֵעַכְבָּרִים כִּי הֵם מַזְכִּירִים לוֹ חֲצִילִים
וַחֲמוּטַל אוֹמֶרֶת שֶׁהִיא לֹא מְפַחֶדֶת מִשּׁוּם דָּבָר.
חוּץ מֵחוֹשֶׁךְ,
וְאוּלַי גַּם מֵאֲבַטִּיחִים עֲנָקִיִּים.

שְׁנֵיהֶם אוֹהֲבִים לִרְכּוֹב עַל אוֹפַנַּיִים,
לִשְׂחוֹת בַּבְּרֵיכָה,
לִרְאוֹת סְרָטִים עִם דְּלִי שֶׁל פּוֹפְּקוֹרְן וּלְהִישָּׁאֵר עֵרִים עַד הֲכִי מְאוּחָר שֶׁאֶפְשָׁר.

אֱלִישָׁע אוֹהֵב מְאוֹד לִישׁוֹן אֵצֶל חֲבֵרִים וְאֵצֶל דּוֹדָה בַּתְיָה.
חֲמוּטַל מַעֲדִיפָה אֶת הַשְּׂמִיכָה וְהַכָּרִית בַּחֶדֶר שֶׁלָּהּ.
שְׁנֵיהֶם הֲכִי אוֹהֲבִים בָּעוֹלָם לְהֵירָדֵם כְּשֶׁעוֹשִׂים לָהֶם נָעִים,
אֲבָל אֱלִישָׁע אוֹהֵב שֶׁעוֹשִׂים לוֹ נָעִים בַּגַּב, וַחֲמוּטַל שֶׁמְּלַטְּפִים לָהּ אֶת הַשֵּׂיעָר.

כֵּן, כָּאֵלֶּה הֵם חֲמוּטַל וֶאֱלִישָׁע,
שְׁנֵי אַחִים, מְתוּקִים וַחֲמוּדִים,
לִפְעָמִים הֵם הַחֲבֵרִים הֲכִי טוֹבִים,
לִפְעָמִים הֵם רָבִים,
כְּבָר לֹא כָּל כָּךְ קְטַנִּים וַאֲפִילּוּ קְצָת גְּדוֹלִים,
מַמָּשׁ עוֹד רֶגַע קָט עִם יַלְקוּטִים וּסְפָרִים,

כִּיתָּה א', תִּתְכּוֹנְנִי!!!
אֱלִישָׁע וַחֲמוּטַל מַגִּיעִים!

תזכורת הטיפים הקודמים שלנו:

הדרך הכי טובה לרכוש ילקוט חדש: www.facebook.com/Psifas/posts/2250102508414807

מה המקום הכי טוב בבית ללמוד בו ולהכין שיעורי בית:
www.facebook.com/Psifas/posts/2276972259061165

איך מארגנים את הזמן בבוקר כדי להגיע בזמן:
www.facebook.com/Psifas/posts/2310900732334984
... קראו עודפחות

הגב בפייסבוק

Sabrin Om Adham

מקסים.

ומה עושים כשהתאומים (בן ובת) כל השנים נמצאים בגן ביחד, וכשמגיע הזמן לעלות לכיתה א' מפרידים ביניהם לגמרי? בתי ספר נפרדים. בית ספר לבנים, בית ספר לבנות. (ישוב דתי) איך מתמודדים?

עולים לכיתה א'?
איך מארגנים את הזמן בבוקר כדי להגיע בזמן?

בואו נראה איך חמוטל ואלישע עושים את זה:

בְּכָל בּוֹקֵר מְצַלְצֵל הַשָּׁעוֹן הַמְּעוֹרֵר שֶׁל הַהוֹרִים בְּשָׁעָה שֵׁשׁ וּשְׁלוֹשִׁים
וְאָז אֶפְשָׁר לִשְׁמוֹעַ אֶת אַבָּא וְאִימָּא מִתְאַרְגְּנִים,
"וַהֲכִי חָשׁוּב," כָּכָה אִימָּא אוֹמֶרֶת, "מְכִינִים קָפֶה."

בְּשָׁעָה שֶׁבַע בְּדִיּוּק נִכְנָס אַבָּא לַחֲדַר הַיְּלָדִים,
פּוֹתֵחַ אֶת הַתְּרִיס וּמוֹדִיעַ שֶׁהִגִּיעַ זְמַן הַתַּרְנְגוֹל.
לִפְעָמִים, כְּשֶׁאַבָּא בְּמַצַּב רוּחַ טוֹב, הוּא אֲפִילּוּ קוֹרֵא "קוּ-קוּ-רִי-קוּ!"
וְצוֹחֵק בְּקוֹלֵי קוֹלוֹת מִצְּלִיל הַתַּרְנְגוֹל הַמּוּזָר שֶׁיּוֹצֵא לוֹ מֵהַפֶּה.
חֲמוּטַל קָמָה מִיָּד עִם קְרִיאַת הַתַּרְנְגוֹל הַמְּדֻמֶּה וּמַתְחִילָה לְהִתְאַרְגֵּן.

אֱלִישָׁע מְבַקֵּשׁ: "אַבָּא, תֵּן לִי עוֹד שְׁתֵּי דַּקּוֹת,"
וּכְשֶׁאַבָּא חוֹזֵר אַחֲרֵי חָמֵשׁ דַּקּוֹת, אֱלִישָׁע עֲדַיִין בַּמִּיטָּה וְשׁוּב הוּא מְבַקֵּשׁ:
"אַבָּא, תֵּן לִי רַק עוֹד שְׁתֵּי דַּקּוֹת."

אַחַר כָּךְ אִימָּא מַזְכִּירָה שֶׁצָּרִיךְ לְצַחְצֵחַ שִׁינַּיִים,
וְלִנְעוֹל נַעַלֵי סְפּוֹרְט כִּי הַיּוֹם יֵשׁ חִינּוּךְ גּוּפָנִי,
וְלֹא לִשְׁכּוֹחַ אֶת הַקַּלְמָר שֶׁאֶתְמוֹל נִשְׁאַר מִחוּץ לַתִּיק,
וְגַם "אַל תִּשְׁכְּחוּ אֶת הַכָּרִיךְ, יְלָדִים!"
"וְאֵיפֹה אֱלִישָׁע עוֹד פַּעַם, הוּא שׁוּב חָזַר לִישׁוֹן?!"
אַבָּא צוֹעֵק: "אֱלִישָׁע!!!"
וֶאֱלִישָׁע מוֹפִיעַ עִם מִבְרֶשֶׁת הַשִּׁינַּיִים בַּיָּד, אֲפִילּוּ שֶׁהַצִּלְצוּל בְּעוֹד חָמֵשׁ דַּקּוֹת,
וְאַחַר כָּךְ כּוּלָּם רָצִים לָאוֹטוֹ עִם אַבָּא אוֹ עִם אִימָּא (תָּלוּי אֵיזֶה יוֹם זֶה)
וּמַגִּיעִים שְׁנִיָּיה לִפְנֵי שֶׁהַמּוֹרָה נִכְנֶסֶת לַכִּיתָּה...

כְּשֶׁחוֹזְרִים מִבֵּית הַסֵּפֶר, אֱלִישָׁע צוֹעֵק כְּשֶׁהוּא פּוֹתֵחַ אֶת הַדֶּלֶת:
"אֲנִי רִאשׁוֹן בָּאֶקְס-בּוֹקְס!!!" וְדוֹהֵר יָשָׁר לְעֵבֶר הַטֶּלֶוִויזְיָה.
חֲמוּטַל אוֹמֶרֶת שֶׁהִיא רְעֵבָה וְנוֹתֶנֶת חִיבּוּק לְאִימָּא וּמְסַפֶּרֶת קְצָת עַל מָה שֶׁהָיָה בְּבֵית הַסֵּפֶר.
אֱלִישָׁע מְרוּכָּז בַּטֶּלֶוִויזְיָה וּמַבְטִיחַ שֶׁיָּבוֹא לֶאֱכוֹל בְּעוֹד שְׁתֵּי דַּקּוֹת בְּדִיּוּק.
ְאִימָּא שׁוֹאֶלֶת אִם יֵשׁ שִׁיעוּרִים. אֱלִישָׁע אוֹמֵר שֶׁאֵין וַחֲמוּטַל אוֹמֶרֶת שֶׁיֵּשׁ.
אַחַר כָּךְ אֱלִישָׁע נִזְכַּר שֶׁבְּעֶצֶם גַּם לוֹ יֵשׁ שִׁיעוּרִים, אֲבָל הוּא בְּדִיּוּק רָעֵב.
בְּיָמִים רִאשׁוֹן וּרְבִיעִי יֵשׁ לְחֲמוּטַל חוּג הִתְעַמְּלוּת קַרְקַע,
וְלֶאֱלִישָׁע יֵשׁ חוּג כַּדּוּרְסַל בְּיָמִים שֵׁנִי וּרְבִיעִי.

אַחֲרֵי חָודְשָׁיִים שֶׁל לִימּוּדִים אִימָּא וְאַבָּא מַרְגִּישִׁים שֶׁהָעִנְיָינִים לֹא לְגַמְרֵי מְאֻרְגָּנִים. מָה עוֹשִׂים? מִישֶׁהוּ צָרִיךְ לְהַשְׁלִיט כָּאן סֵדֶר, וּמַהֵר. בַּאֲרוּחַת הָעֶרֶב אִימָּא מוֹדִיעָה שֶׁהִגִּיעַ הַזְּמַן לְשִׂיחָה מִשְׁפַּחְתִּית. הִיא מַצִּיגָה בִּפְנֵי הַיְּלָדִים כְּרָזָה שֶׁנּוֹשֵׂאת אֶת הַכּוֹתֶרֶת "טִיּוּל בּוֹקֵר".

"יֵשׁ! יוֹצְאִים לְטִיּוּל!" צוֹעֵק אֱלִישָׁע.
חֲמוּטַל שׁוֹאֶלֶת, "אֲבָל מָה עִם בֵּית הַסֵּפֶר?"
אִימָּא מַסְבִּירָה: "טִיּוּל הַבּוֹקֵר הוּא הַשְּׁבִיל שֶׁנַּעֲבוֹר בְּכָל בּוֹקֵר. כָּל אֶחָד יֵלֵךְ בַּשְּׁבִיל שֶׁלּוֹ וּבַקֶּצֶב שֶׁלּוֹ. בְּכָל תַּחֲנָה שֶׁנַּעֲבוֹר נַשְׁאִיר סִימָן, וְכָךְ נִתְקַדֵּם מִנְּקוּדָּה לִנְקוּדָּה עַד שֶׁבְּשָׁעָה 07:40 נֵצֵא עִם הַיַּלְקוּטִים לְעֵבֶר בֵּית הַסֵּפֶר."

אִימָּא מַסְבִּירָה שֶׁזֶּה רַק הַחֵלֶק הָרִאשׁוֹן. בַּשָּׁבוּעַ הַבָּא נְדַבֵּר עַל כְּלָלַי "הַצָּהֳרַיִים הַטּוֹבִים": אוֹכְלִים אֲרוּחַת צָּהֳרַיִים מִיָּד כְּשֶׁמַּגִּיעִים מִבֵּית הַסֵּפֶר, אַחַר כָּךְ מוּתָּר לִרְאוֹת תָּכְנִית טֶלֶוִויזְיָה אַחַת אוֹ לַעֲשׂוֹת מַשֶּׁהוּ אַחֵר כְּדֵי לִנְשׁוֹם קְצָת אֲוִיר וּלְהֵירָגַע, וְאָז מְכִינִים אֶת שִׁיעוּרֵי הַבַּיִת (אִם יֵשׁ), מְסַדְּרִים אֶת הַתִּיק וְהַמַּעֲרֶכֶת לְמָחָר וְזֶהוּ. כָּל שְׁאַר הַזְּמַן מוּקְדָּשׁ לְכֵיף, לְמִשְׂחָקִים, לְחוּגִים וַאֲפִילּוּ לְמָסָכִים!!!

הַיְּלָדִים הִקְשִׁיבוּ וְהִקְשִׁיבוּ וְאַחַר כָּךְ שָׁאֲלוּ שְׁאֵלוֹת וְהִצִּיעוּ הַצָּעוֹת:
אֱלִישָׁע הִצִּיעַ לָלֶכֶת לִישׁוֹן עִם בְּגָדִים כְּדֵי לִישׁוֹן עוֹד חָמֵשׁ דַּקּוֹת בַּבּוֹקֵר.
חֲמוּטַל אָמְרָה שֶׁהִיא לֹא רוֹצָה לִרְאוֹת תָּכְנִית בַּטֶּלֶוִויזְיָה יָשָׁר אַחֲרֵי אֲרוּחַת הַצָּהֳרַיִים, כִּי אֱלִישָׁע כָּל הַזְּמַן רוֹצֶה לִרְאוֹת תָּכְנִיּוֹת שֶׁל בָּנִים. חֲמוּטַל שָׁאֲלָה אִם אֶפְשָׁר שֶׁלִּפְעָמִים הִיא תָּכִין לֶאֱלִישָׁע אֶת שִׁיעוּרֵי הַבַּיִת וְלִפְעָמִים הוּא יָכִין לָהּ, וְכָכָה יִהְיוּ לָהֶם יְמֵי חוֹפֶשׁ מִלִּימּוּדִים?...

אִימָּא חִיְּיכָה וְאָמְרָה שֶׁמֵּעַכְשָׁיו אֵלֶּה הַכְּלָלִים, אֲבָל לִפְעָמִים יִהְיֶה אֶפְשָׁר לְשַׁנּוֹת קְצָת אֶת סֵדֶר הַדְּבָרִים. הִיא גַּם הִסְבִּירָה שֶׁהַכְּלָלִים הֵם לֹא בִּשְׁבִיל הַהוֹרִים, אֶלָּא בִּשְׁבִיל הַיְּלָדִים. חֲמוּטַל וֶאֱלִישָׁע הִסְבִּירוּ לְאִימָּא שֶׁהִיא קְצָת טוֹעָה, כִּי הַכְּלָלִים הֵם גַּם בִּשְׁבִיל הַמְּבוּגָּרִים, וּבַסּוֹף כּוּלָּם הִסְכִּימוּ שֶׁזֶּה כַּנִּרְאֶה נָכוֹן. חֲמוּטַל וֶאֱלִישָׁע בִּיקְּשׁוּ רֶגַע לְהִתְיַיעֵץ בֵּינֵיהֶם. זֶה מוּתָּר לִפְנֵי שֶׁמְּסַכְּמִים, לֹא? הֵם חָזְרוּ אַחֲרֵי כַּמָּה דַּקּוֹת וְאָמְרוּ לַהוֹרִים שֶׁאוּלַי בֶּאֱמֶת הַכְּלָלִים יַעַזְרוּ.
"חָשַׁבְנוּ עַל זֶה," אָמְרָה חֲמוּטַל, וֶאֱלִישָׁע הִתְפָּרֵץ וְאָמַר:
"זֶה בֶּאֱמֶת חָשׁוּב, וְלָכֵן אֲנַחְנוּ מַצִּיעִים שֶׁנַּתְחִיל עִם זֶה בַּחוֹדֶשׁ הַבָּא!"
אִימָּא וְאַבָּא צָחֲקוּ וְאָמְרוּ, "טוֹב שֶׁכּוּלָּנוּ מַסְכִּימִים, אֲנַחְנוּ מַתְחִילִים כְּבָר מָחָר. קָדִימָה יְלָדִים, לְהִתְקַלֵּחַ וְלִישׁוֹן, שֶׁיִּהְיֶה לָכֶם כּוֹחַ לְטִיּוּל הַבּוֹקֵר."

כמה מילים להורים: ניהול זמן וסדר יום
ילדים זקוקים לסדר. גם מבוגרים זקוקים לסדר, אבל ילדים יותר. אל תיתנו לדברים להתנהל מעצמם. בנו סדר יום קבוע להתנהלות הבוקר ולזמן שילדיכם חוזרים מבית הספר. שלבו בסדר היום זמן חופשי למשחק ולצפייה בטלוויזיה, זמן לארוחות, זמן להכנת שיעורי בית ומטלות, זמן לתרגולי קריאה, כתיבת אותיות וכיוצא בזה. שחררו את עצמכם ואותם מהצורך לומר להם בכל רגע מה צריך לעשות ומהצורך ללחוץ עליהם לעשות זאת עכשיו. במקום זה, בנו את העצמאות שלהם, העבירו אליהם בהדרגה את האחריות. תנו להם להצליח ולטעות; שקפו להם את ההצלחות והקשיים גם יחד ואז חִשבו יחד אתם כיצד ניתן לעשות את הדברים אחרת.

דאגו להתאים את סדר היום למאפיינים של ילדיכם ולצורכיהם. ודאו כי פרק הזמן שהקציתם ללמידה ותרגול הוא אכן זמן שבו רמת הריכוז של ילדיכם מאפשרת התמודדות משמעותית עם חומר לימודי. אל תיבהלו מהאפשרות שסדר היום של ילד אחד יהיה שונה מזה של אחיו או אחותו. זה אפילו הגיוני כשחושבים על זה. אם מצאתם את התבנית הנכונה, שמרו עליה.

משפט מפתח: התמדה התמדה התמדה. אל תזנחו אחרי חודש-חודשיים את סדר היום שקבעתם. הקפידו עליו לאורך שנת הלימודים, וכך תיצרו הרגלי למידה שיוכלו בסופו של דבר לשרת נאמנה את ילדיכם גם כשיתכוננו לבחינות הבגרות.
... קראו עודפחות

עולים לכיתה א? 
איך מארגנים את הזמן בבוקר כדי להגיע בזמן? בואו נראה איך חמוטל ואלישע עושים את זה: בְּכָל בּוֹקֵר מְצַלְצֵל הַשָּׁעוֹן הַמְּעוֹרֵר שֶׁל הַהוֹרִים בְּשָׁעָה שֵׁשׁ וּשְׁלוֹשִׁים
וְאָז אֶפְשָׁר לִשְׁמוֹעַ אֶת אַבָּא וְאִימָּא מִתְאַרְגְּנִים,
וַהֲכִי חָשׁוּב, כָּכָה אִימָּא אוֹמֶרֶת, מְכִינִים קָפֶה. בְּשָׁעָה שֶׁבַע בְּדִיּוּק נִכְנָס אַבָּא לַחֲדַר הַיְּלָדִים,
פּוֹתֵחַ אֶת הַתְּרִיס וּמוֹדִיעַ שֶׁהִגִּיעַ זְמַן הַתַּרְנְגוֹל.
לִפְעָמִים, כְּשֶׁאַבָּא בְּמַצַּב רוּחַ טוֹב, הוּא אֲפִילּוּ קוֹרֵא קוּ-קוּ-רִי-קוּ!
וְצוֹחֵק בְּקוֹלֵי קוֹלוֹת מִצְּלִיל הַתַּרְנְגוֹל הַמּוּזָר שֶׁיּוֹצֵא לוֹ מֵהַפֶּה.
חֲמוּטַל קָמָה מִיָּד עִם קְרִיאַת הַתַּרְנְגוֹל הַמְּדֻמֶּה וּמַתְחִילָה לְהִתְאַרְגֵּן. אֱלִישָׁע מְבַקֵּשׁ: אַבָּא, תֵּן לִי עוֹד שְׁתֵּי דַּקּוֹת,
וּכְשֶׁאַבָּא חוֹזֵר אַחֲרֵי חָמֵשׁ דַּקּוֹת, אֱלִישָׁע עֲדַיִין בַּמִּיטָּה וְשׁוּב הוּא מְבַקֵּשׁ:
אַבָּא, תֵּן לִי רַק עוֹד שְׁתֵּי דַּקּוֹת. אַחַר כָּךְ אִימָּא מַזְכִּירָה שֶׁצָּרִיךְ לְצַחְצֵחַ שִׁינַּיִים,
וְלִנְעוֹל נַעַלֵי סְפּוֹרְט כִּי הַיּוֹם יֵשׁ חִינּוּךְ גּוּפָנִי,
וְלֹא לִשְׁכּוֹחַ אֶת הַקַּלְמָר שֶׁאֶתְמוֹל נִשְׁאַר מִחוּץ לַתִּיק,
וְגַם אַל תִּשְׁכְּחוּ אֶת הַכָּרִיךְ, יְלָדִים!
וְאֵיפֹה אֱלִישָׁע עוֹד פַּעַם, הוּא שׁוּב חָזַר לִישׁוֹן?!
אַבָּא צוֹעֵק: אֱלִישָׁע!!!
וֶאֱלִישָׁע מוֹפִיעַ עִם מִבְרֶשֶׁת הַשִּׁינַּיִים בַּיָּד, אֲפִילּוּ שֶׁהַצִּלְצוּל בְּעוֹד חָמֵשׁ דַּקּוֹת,
וְאַחַר כָּךְ כּוּלָּם רָצִים לָאוֹטוֹ עִם אַבָּא אוֹ עִם אִימָּא (תָּלוּי אֵיזֶה יוֹם זֶה)
וּמַגִּיעִים שְׁנִיָּיה לִפְנֵי שֶׁהַמּוֹרָה נִכְנֶסֶת לַכִּיתָּה... כְּשֶׁחוֹזְרִים מִבֵּית הַסֵּפֶר, אֱלִישָׁע צוֹעֵק כְּשֶׁהוּא פּוֹתֵחַ אֶת הַדֶּלֶת:
אֲנִי רִאשׁוֹן בָּאֶקְס-בּוֹקְס!!! וְדוֹהֵר יָשָׁר לְעֵבֶר הַטֶּלֶוִויזְיָה.
חֲמוּטַל אוֹמֶרֶת שֶׁהִיא רְעֵבָה וְנוֹתֶנֶת חִיבּוּק לְאִימָּא וּמְסַפֶּרֶת קְצָת עַל מָה שֶׁהָיָה בְּבֵית הַסֵּפֶר.
אֱלִישָׁע מְרוּכָּז בַּטֶּלֶוִויזְיָה וּמַבְטִיחַ שֶׁיָּבוֹא לֶאֱכוֹל בְּעוֹד שְׁתֵּי דַּקּוֹת בְּדִיּוּק.
ְאִימָּא שׁוֹאֶלֶת אִם יֵשׁ שִׁיעוּרִים. אֱלִישָׁע אוֹמֵר שֶׁאֵין וַחֲמוּטַל אוֹמֶרֶת שֶׁיֵּשׁ.
אַחַר כָּךְ אֱלִישָׁע נִזְכַּר שֶׁבְּעֶצֶם גַּם לוֹ יֵשׁ שִׁיעוּרִים, אֲבָל הוּא בְּדִיּוּק רָעֵב.
בְּיָמִים רִאשׁוֹן וּרְבִיעִי יֵשׁ לְחֲמוּטַל חוּג הִתְעַמְּלוּת קַרְקַע,
וְלֶאֱלִישָׁע יֵשׁ חוּג כַּדּוּרְסַל בְּיָמִים שֵׁנִי וּרְבִיעִי. אַחֲרֵי חָודְשָׁיִים שֶׁל לִימּוּדִים אִימָּא וְאַבָּא מַרְגִּישִׁים שֶׁהָעִנְיָינִים לֹא לְגַמְרֵי מְאֻרְגָּנִים. מָה עוֹשִׂים? מִישֶׁהוּ צָרִיךְ לְהַשְׁלִיט כָּאן סֵדֶר, וּמַהֵר. בַּאֲרוּחַת הָעֶרֶב אִימָּא מוֹדִיעָה שֶׁהִגִּיעַ הַזְּמַן לְשִׂיחָה מִשְׁפַּחְתִּית. הִיא מַצִּיגָה בִּפְנֵי הַיְּלָדִים כְּרָזָה שֶׁנּוֹשֵׂאת אֶת הַכּוֹתֶרֶת טִיּוּל בּוֹקֵר. יֵשׁ! יוֹצְאִים לְטִיּוּל! צוֹעֵק אֱלִישָׁע. 
חֲמוּטַל שׁוֹאֶלֶת, אֲבָל מָה עִם בֵּית הַסֵּפֶר?
אִימָּא מַסְבִּירָה: טִיּוּל הַבּוֹקֵר הוּא הַשְּׁבִיל שֶׁנַּעֲבוֹר בְּכָל בּוֹקֵר. כָּל אֶחָד יֵלֵךְ בַּשְּׁבִיל שֶׁלּוֹ וּבַקֶּצֶב שֶׁלּוֹ. בְּכָל תַּחֲנָה שֶׁנַּעֲבוֹר נַשְׁאִיר סִימָן, וְכָךְ נִתְקַדֵּם מִנְּקוּדָּה לִנְקוּדָּה עַד שֶׁבְּשָׁעָה 07:40 נֵצֵא עִם הַיַּלְקוּטִים לְעֵבֶר בֵּית הַסֵּפֶר. אִימָּא מַסְבִּירָה שֶׁזֶּה רַק הַחֵלֶק הָרִאשׁוֹן. בַּשָּׁבוּעַ הַבָּא נְדַבֵּר עַל כְּלָלַי הַצָּהֳרַיִים הַטּוֹבִים: אוֹכְלִים אֲרוּחַת צָּהֳרַיִים מִיָּד כְּשֶׁמַּגִּיעִים מִבֵּית הַסֵּפֶר, אַחַר כָּךְ מוּתָּר לִרְאוֹת תָּכְנִית טֶלֶוִויזְיָה אַחַת אוֹ לַעֲשׂוֹת מַשֶּׁהוּ אַחֵר כְּדֵי לִנְשׁוֹם קְצָת אֲוִיר וּלְהֵירָגַע, וְאָז מְכִינִים אֶת שִׁיעוּרֵי הַבַּיִת (אִם יֵשׁ), מְסַדְּרִים אֶת הַתִּיק וְהַמַּעֲרֶכֶת לְמָחָר וְזֶהוּ. כָּל שְׁאַר הַזְּמַן מוּקְדָּשׁ לְכֵיף, לְמִשְׂחָקִים, לְחוּגִים וַאֲפִילּוּ לְמָסָכִים!!! הַיְּלָדִים הִקְשִׁיבוּ וְהִקְשִׁיבוּ וְאַחַר כָּךְ שָׁאֲלוּ שְׁאֵלוֹת וְהִצִּיעוּ הַצָּעוֹת:
אֱלִישָׁע הִצִּיעַ לָלֶכֶת לִישׁוֹן עִם בְּגָדִים כְּדֵי לִישׁוֹן עוֹד חָמֵשׁ דַּקּוֹת בַּבּוֹקֵר.
חֲמוּטַל אָמְרָה שֶׁהִיא לֹא רוֹצָה לִרְאוֹת תָּכְנִית בַּטֶּלֶוִויזְיָה יָשָׁר אַחֲרֵי אֲרוּחַת הַצָּהֳרַיִים, כִּי אֱלִישָׁע כָּל הַזְּמַן רוֹצֶה לִרְאוֹת תָּכְנִיּוֹת שֶׁל בָּנִים. חֲמוּטַל שָׁאֲלָה אִם אֶפְשָׁר שֶׁלִּפְעָמִים הִיא תָּכִין לֶאֱלִישָׁע אֶת שִׁיעוּרֵי הַבַּיִת וְלִפְעָמִים הוּא יָכִין לָהּ, וְכָכָה יִהְיוּ לָהֶם יְמֵי חוֹפֶשׁ מִלִּימּוּדִים?... אִימָּא חִיְּיכָה וְאָמְרָה שֶׁמֵּעַכְשָׁיו אֵלֶּה הַכְּלָלִים, אֲבָל לִפְעָמִים יִהְיֶה אֶפְשָׁר לְשַׁנּוֹת קְצָת אֶת סֵדֶר הַדְּבָרִים. הִיא גַּם הִסְבִּירָה שֶׁהַכְּלָלִים הֵם לֹא בִּשְׁבִיל הַהוֹרִים, אֶלָּא בִּשְׁבִיל הַיְּלָדִים. חֲמוּטַל וֶאֱלִישָׁע הִסְבִּירוּ לְאִימָּא שֶׁהִיא קְצָת טוֹעָה, כִּי הַכְּלָלִים הֵם גַּם בִּשְׁבִיל הַמְּבוּגָּרִים, וּבַסּוֹף כּוּלָּם הִסְכִּימוּ שֶׁזֶּה כַּנִּרְאֶה נָכוֹן. חֲמוּטַל וֶאֱלִישָׁע בִּיקְּשׁוּ רֶגַע לְהִתְיַיעֵץ בֵּינֵיהֶם. זֶה מוּתָּר לִפְנֵי שֶׁמְּסַכְּמִים, לֹא? הֵם חָזְרוּ אַחֲרֵי כַּמָּה דַּקּוֹת וְאָמְרוּ לַהוֹרִים שֶׁאוּלַי בֶּאֱמֶת הַכְּלָלִים יַעַזְרוּ.
חָשַׁבְנוּ עַל זֶה, אָמְרָה חֲמוּטַל, וֶאֱלִישָׁע הִתְפָּרֵץ וְאָמַר:
זֶה בֶּאֱמֶת חָשׁוּב, וְלָכֵן אֲנַחְנוּ מַצִּיעִים שֶׁנַּתְחִיל עִם זֶה בַּחוֹדֶשׁ הַבָּא!
אִימָּא וְאַבָּא צָחֲקוּ וְאָמְרוּ, טוֹב שֶׁכּוּלָּנוּ מַסְכִּימִים, אֲנַחְנוּ מַתְחִילִים כְּבָר מָחָר. קָדִימָה יְלָדִים, לְהִתְקַלֵּחַ וְלִישׁוֹן, שֶׁיִּהְיֶה לָכֶם כּוֹחַ לְטִיּוּל הַבּוֹקֵר. כמה מילים להורים: ניהול זמן וסדר יום
ילדים זקוקים לסדר. גם מבוגרים זקוקים לסדר, אבל ילדים יותר. אל תיתנו לדברים להתנהל מעצמם. בנו סדר יום קבוע להתנהלות הבוקר ולזמן שילדיכם חוזרים מבית הספר. שלבו בסדר היום זמן חופשי למשחק ולצפייה בטלוויזיה, זמן לארוחות, זמן להכנת שיעורי בית ומטלות, זמן לתרגולי קריאה, כתיבת אותיות וכיוצא בזה. שחררו את עצמכם ואותם מהצורך לומר להם בכל רגע מה צריך לעשות ומהצורך ללחוץ עליהם לעשות זאת עכשיו. במקום זה, בנו את העצמאות שלהם, העבירו אליהם בהדרגה את האחריות. תנו להם להצליח ולטעות; שקפו להם את ההצלחות והקשיים גם יחד ואז חִשבו יחד אתם כיצד ניתן לעשות את הדברים אחרת. דאגו להתאים את סדר היום למאפיינים של ילדיכם ולצורכיהם. ודאו כי פרק הזמן שהקציתם ללמידה ותרגול הוא אכן זמן שבו רמת הריכוז של ילדיכם מאפשרת התמודדות משמעותית עם חומר לימודי. אל תיבהלו מהאפשרות שסדר היום של ילד אחד יהיה שונה מזה של אחיו או אחותו. זה אפילו הגיוני כשחושבים על זה. אם מצאתם את התבנית הנכונה, שמרו עליה. משפט מפתח: התמדה התמדה התמדה. אל תזנחו אחרי חודש-חודשיים את סדר היום שקבעתם. הקפידו עליו לאורך שנת הלימודים, וכך תיצרו הרגלי למידה שיוכלו בסופו של דבר לשרת נאמנה את ילדיכם גם כשיתכוננו לבחינות הבגרות.

עודכן בתאריך 14/06/19

פסיפס הרצאות- למידה ומוטיבציה

לאחרונה השתתפנו בימי מנהיגות, באזור ההזנה של מרכז פסג"ה דבוריה, של מרכז פסג״ה שפרעם, של מרכז פסג"ה טמרה ושל מרכז פסג"ה נצרת, לסיכום שנת פעילות בתכנית אתגרים.

במהלך המפגשים הועלה על נס פועלם של המורים המנהיגים והכרת תודה על עשייתם והוצגו תוצרי תהליכי השינוי שביצעו המורים המנהיגים, והתקיימו סדנאות מנהיגות.

תודה למר יוסף חמדאן, המפקח הארצי על הפיתוח המקצועי במגזר הלא יהודי, לאחמד אסדי, מתכלל תכנית אתגרים, לד"ר ריזיק אטרש, מנהל מרכז פסג"ה דבוריה, לגב' אינאס אבו אחמד מנהלת מרכז פסג"ה נצרת, לאזהר דיאב מנהלת פסגה טמרה ולדאהר הסגן שלה, למוחמד שמא מנהל מחלקת חינוך מועצה טמרה, לדר' סבאח סאבח המפקח הכולל למר נדים ג'בור מנהל פסג״ה שפרעם ולסגנו חסן, לעלי ועבדללה ממרכז הפסג"ה דבוריה, לריאד, סגן מנהלת מרכז הפסג"ה נצרת ולג'נאן רכזת תכנית אתגרים בפסג"ה נצרת, לכל המורים המנהיגים ולמנהלי בתי הספר הנפלאים!

תודה מיוחדת לצוות שלנו - רונן איציק מנהל תכנית אתגרים, ג'ני דביר מתכללת התכנית ולמנחים הנהדרים: ד"ר מיכל סלע, שי לן, אבי כהן, רונית ניצן ענבר, יונתן גלסר, עופר בן גרשון, לימור ווישינסקי, אילת טל, ד"ר הדר שחר גולד, יעל הדס נאמן ספיר, ליאת עשבי וויסבורד, נעמי יאיר בנדרהיים, סקרלט כהן, סיתוונית גודשמיט, עדנה פיחטמן, תמר גורן, איאד חוגיראת, אניסה סבאג', וואאל עותמאן, מוחמד ספדי, מונא שלבי מרעי ועלי יאסין.

להנהיג, ליזום, לשנות, ולהשפיע!
... קראו עודפחות

הגב בפייסבוק

بالنجاح

יפה

כל הכבוד 🤗

גאווה גדולה

כל הכבוד תעלו ותצליחו 💐

View more comments

כמה מכתבי תודה משמחים שקיבלנו לאחרונה:

"הי טל,
ואי היה מצוין !!! אין לי מילים !
קודם כל רוני הוא סופר מעניין וכריזמטי ומעביר את החומר בצורה מעניינת ועניינית (וזה גם נכתב במשובים של הסטודנטים) וגם הייתה סדנה פרקטית הסטודנטים יצאו עם כלים.
אנחנו ממש ממש מרוצים. פעם שנייה שאנחנו מזמינים מכם וזה מעל המצופה !!!
תודה גדולה :)"

מפגש שהועבר בהמכללה האקדמית אשקלון בנושא לנשום ולהצליח - סדנה לסטודנטים בנושא התמודדות עם חרדת בחינות ואיתור סגנון למידה אישי בהנחיית רוני פאר.

"התהליך שצוות המורים עבר במהלך ההשתלמות היה מאתגר ומעניין כאחד. המפגשים הועברו במתכונת של תרגילים והפעלות סדנאתיים. הלמידה הייתה מעניינת וחוברה תמיד לפן האישי שבאישיות של המורים ובאופי ההוראה שלהם. שום תוכן לא היה "יותר מדי" או "לא קשור" וכל תוכן שהוצג הוסיף למורים המון וזה היה טמון בחיבור שנעשה בין הנאמר לבין "המורה" שבהם. המשימות הווירטואליות היו אף הן בעלות ערך מוסף וממשיך לנעשה במהלך הקורס. המנחה הפגינה הרבה אכפתיות גמישות והבנה לגבי כל המשתתפים וכן לגבי הצרכים של הצוות שהוצגו במפגשים המקדימים והיא תרמה חלק גדול מהצלחת ההשתלמות. היה גלוי לעין שמדי מפגש היא התאמצה להביא ולהכין הפעלות וחומרים שתאמו לציפיות של הצוות. בכבוד רב, מוהדיה זחאלקה - מנהלת בי"ס אלחכים."

תהליך פיתוח מקצועי בנושא חינוך אל הלב - פסיכופדגוגיה – כשפסיכולוג ומורה נפגשים בכיתה בהנחיית תמר גורן.

"נטע יקרה,
רצינו להביע בפניך את תודותינו ומלוא הערכתנו על המפגשים מלאי התוכן אשר הענקת לצוות המורים במסגרת ההשתלמות הבית ספרית – הוראה דיפרנציאלית. יתר על כן, המורים נהנו מכל מפגש וכל רגע וחוו ידע רב על הנושא שנחשפו אליו. תודה על כך שמקסמת את מרצך כדי לחולל אווירה נינוחה ומלמדת ומאתגרת.
תודה ענקית על סדרת המפגשים שעשית עם צוות המורים. היית לנו אוזן הקשבת, הטיפים והעצות שנתת לנו בכל מפגש ומפגש, סייעו לצוות המורים לעשות שינוי אישי ומקצועי, שינוי שייחלנו זמן רב לבואו. בזכותך היום אנו מבנים לעומק מה זה הוראה דיפרנציאלית, התחלנו ליישם עקרונות מהותיים ואסטרטגיות בהוראה דיפרנציאלית בין אם זה ברמת התכנון ובין אם זה ברמת היישום.
אמנם יש לנו עוד דרך לעשות ויש לנו כצוות על מה לעבוד, אך בזכותך חזרנו למסלול שאנו בטוחים בו ורוצים להיות בו, כדי לקדם את תלמידנו. באם יתאפשר ונצטרך, נשמח לעוד מפגשים איתך בעתיד.
שוב, תודה רבה, המון בריאות ונחת, בשורות טובות, וכל שתבקשי יתגשם במהרה לטובה. בכבוד רב, אגבריה עמאד שאקר מנהל בית הספר יסודי אלח'יאם.

תהליך פיתוח מקצועי בנושא יוצאים מן הכלל - פיתוח הוראה דיפרנציאלית בהנחיית נטע קוסובסקי.

רוצים ללמוד עוד על תהליכי הפיתוח המקצועי שאנחנו מעבירים למורים, לומדים והורים? היכנסו לאתר שלנו ובטח תמצאו משהו מעניין:
www.psifas.co.il/
... קראו עודפחות

כמה מכתבי תודה משמחים שקיבלנו לאחרונה: הי טל,
ואי היה מצוין !!! אין לי מילים !
קודם כל רוני הוא סופר מעניין וכריזמטי ומעביר את החומר בצורה מעניינת ועניינית (וזה גם נכתב במשובים של הסטודנטים) וגם הייתה סדנה פרקטית הסטודנטים יצאו עם כלים.
אנחנו ממש ממש מרוצים. פעם שנייה שאנחנו מזמינים מכם וזה מעל המצופה !!!
תודה גדולה :) מפגש שהועבר בהמכללה האקדמית אשקלון בנושא לנשום ולהצליח - סדנה לסטודנטים בנושא התמודדות עם חרדת בחינות ואיתור סגנון למידה אישי בהנחיית רוני פאר. התהליך שצוות המורים עבר במהלך ההשתלמות היה מאתגר ומעניין כאחד. המפגשים הועברו במתכונת של תרגילים והפעלות סדנאתיים. הלמידה הייתה מעניינת וחוברה תמיד לפן האישי שבאישיות של המורים ובאופי ההוראה שלהם. שום תוכן לא היה יותר מדי או לא קשור וכל תוכן שהוצג הוסיף למורים המון וזה היה טמון בחיבור שנעשה בין הנאמר לבין המורה שבהם. המשימות הווירטואליות היו אף הן בעלות ערך מוסף וממשיך לנעשה במהלך הקורס. המנחה הפגינה הרבה אכפתיות גמישות והבנה לגבי כל המשתתפים וכן לגבי הצרכים של הצוות שהוצגו במפגשים המקדימים והיא תרמה חלק גדול מהצלחת ההשתלמות. היה גלוי לעין שמדי מפגש היא התאמצה להביא ולהכין הפעלות וחומרים שתאמו לציפיות של הצוות. בכבוד רב, מוהדיה זחאלקה - מנהלת ביס אלחכים. תהליך פיתוח מקצועי בנושא חינוך אל הלב - פסיכופדגוגיה – כשפסיכולוג ומורה נפגשים בכיתה בהנחיית תמר גורן. נטע יקרה,
רצינו להביע בפניך את תודותינו ומלוא הערכתנו על המפגשים מלאי התוכן אשר הענקת לצוות המורים במסגרת ההשתלמות הבית ספרית – הוראה דיפרנציאלית. יתר על כן, המורים נהנו מכל מפגש וכל רגע וחוו ידע רב על הנושא שנחשפו אליו. תודה על כך שמקסמת את מרצך כדי לחולל אווירה נינוחה ומלמדת ומאתגרת.
תודה ענקית על סדרת המפגשים שעשית עם צוות המורים. היית לנו אוזן הקשבת, הטיפים והעצות שנתת לנו בכל מפגש ומפגש, סייעו לצוות המורים לעשות שינוי אישי ומקצועי, שינוי שייחלנו זמן רב לבואו. בזכותך היום אנו מבנים לעומק מה זה הוראה דיפרנציאלית, התחלנו ליישם עקרונות מהותיים ואסטרטגיות בהוראה דיפרנציאלית בין אם זה ברמת התכנון ובין אם זה ברמת היישום.
אמנם יש לנו עוד דרך לעשות ויש לנו כצוות על מה לעבוד, אך בזכותך חזרנו למסלול שאנו בטוחים בו ורוצים להיות בו, כדי לקדם את תלמידנו. באם יתאפשר ונצטרך, נשמח לעוד מפגשים איתך בעתיד.
שוב, תודה רבה, המון בריאות ונחת, בשורות טובות, וכל שתבקשי יתגשם במהרה לטובה. בכבוד רב, אגבריה עמאד שאקר מנהל בית הספר יסודי אלחיאם. תהליך פיתוח מקצועי בנושא יוצאים מן הכלל - פיתוח הוראה דיפרנציאלית בהנחיית נטע קוסובסקי. רוצים ללמוד עוד על תהליכי הפיתוח המקצועי שאנחנו מעבירים למורים, לומדים והורים? היכנסו לאתר שלנו ובטח תמצאו משהו מעניין:
https://www.psifas.co.il/